اخبار گوگل
12
دی

تیک تاک لیست کشورهای درخواست کننده دسترسی به داده های کاربران را منتشر کرد

شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) با انتشار اولین گزارش شفاف خود، لیست کشورهایی که درخواست حذف محتواها و همچنین دسترسی به داده های کاربران را کرده بودند، نمایش داد.

در این گزارش هند با 107 درخواست برای دسترسی به داده های کاربران و 11 درخواست برای حذف یا محدودیت محتواها در نیمه اول سال گذشته میلادی (از اول ژانویه تا 30 ژوئن)، در صدر قرار گرفته است. دولت هند در مجموع 143 اکانت را هدف قرار داده بوده است. تیک تاک می گوید با 47 درصد از درخواست ها موافقت کرده است.

اخبار گوگل
پس از هند، ایالات متحده آمریکا با ارسال 79 درخواست برای دسترسی به داده های کاربری و شش درخواست برای حذف محتواها، در رده دوم قرار دارد. تیک تاک با 86 درصد از درخواست ها برای دسرسی به داده های کاربری موافقت کرده و هفت پروفایل مربوط به درخواست حذف محتوا را محدود یا مسدود کرده است.

نکته جالب در این لیست غیبت چین است. تیک تاک مدعی شده حتی یک مورد درخواست هم از دولت چین برای حذف محتواها در این پلتفرم در نیمه اول سال قبل میلادی دریافت نکرده که عجیب به نظر می رسد. احتمالاً دلیل این موضوع، عدم فعالیت تیک تاک در چین است. نسخه چینی این اپ که توسط سازمان جداگانه ای مدیریت می شود، Douyin نام دارد.

در ادامه لیست کشورهای ژاپن، آلمان، نروژ، فرانسه، انگلستان، سوئد، کره جنوبی، استرالیا، اسرائیل، ایتالیا، لهستان، اتریش، بلژیک، کانادا، دانمارک، مجارستان، ایسلند، اردن، نیوزلند، پاکستان، روسیه، سنگاپور، سوییس و ترکیه به چشم می خورند.

«Eric Ebenstein»، مدیر سیاست عمومی تیک تاک با انتشار بیانیه ای گفت که آنها درخواست های ارسال شده از جانب دولت ها را بسیار جدی گرفته و پس از بررسی آنها با دقت زیاد، در مورد مطابقت داشتن آنها با روند قانونی لازم و قوانین مربوط به حذف محتوا تصمیم گیری می کنند.

برای مشاهده سایر اخبار گوگل می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :

اخبار گوگل

منبع: دیجیاتو