11
دی

رازهای سئو (بخش اول) : الگوریتم مهندسی معکوس گوگل

سوالی که باید از خودمان بپرسیم این است که ما از مطلب گذاری در اینترنت چه می دانیم؟ خب، به سادگی می توان جواب این سوال را داد. و آن هم این است که وقتی ما می خواهیم که کرابران اینترنت وب سایت شرکتی و یا کسب و کار ما را ببینند، بایستی حتما به سمت بهینه سازی جستجو در موتورهای جستجو باشیم.

به طور مثال همین مقاله با عنوان رازهای سئو و الگوریتم مهندسی معکوس گوگل. اگر شما جمله ” الگوریتم مهندسی معکوس گوگل ” را جستجو کنید، یا  “رازهای گوگل” یا  “سئو مهندسی معکوس”، این مقاله جزو مقالاتی خواهد بود که در صفحه اول نتایج قرار می گیرد. صحبت در باره متا کلمه هاست.

 

نکته مهم این است که سئو جادو نیست، دانشی است که به شما امکان آن را می دهد تا آنچه را که لازم است انجام دهید.

ما در این مقاله سعی می کنیم تا بهترین روش های موجود را برای به کارگیری سئو در جملات و کلمات هر مقاله ای به شما آموزش دهیم، تا یک ساختار منظم برای سئو خود ترسیم کنید.

 

درک بسیار قدرتمند است، به نظر من حتی قدرتمند تر از هوش و ذکاوت است. استیو جابز

 

اجازه بدید با یک پرسش بنیادی شروع کنیم: سئو چیست ؟ ?What is SEO 

 

 

سئو پردازش تاثیرگذار بر روی دید وب سایت یا صفحه وب ئر نتایج جستجوی یک موتور جستو است. ویکیپدیا

 

و اما سوال بعدی: هدف گوگل Google.com چیست؟

مهمترین اولویت گوگل این است که مطمئن شود تا نتایج جستجو کاملا دقیق و بسیار نزدیک به مورد جستجوی کاربران هستند. کاربران با نتایج بهتر خوشحال ترند، بیشتر احتمال دارد که آنها به عقب برگردند و به گوگل وفادار باشند.

تصور کنید که گوگل یک کتابدار است، آن بسیاری از کتاب ها ( در واقعیت همان سایت ها) را در سراسر دنیا (اینترنت سراسری) دسته بندی (در واقهیت همان ایندکس) می کند. کار اصلی اش این است که کتاب ها را دقیق ( کاملا مشابه ) به کاربران تحویل دهد. آنها، در این کار خبره هستند و به این دلیل است که گوگل رتبه ۱ جستجوگرها (موتورهای جستجو ) را در دنیا دارد.

برای اینکه این مطلب را بیشتر درک کنید، گوگل از یک الگوریتم پیچیده با متغیرهایی با درجه بسیار بسیار رمزنگاری شده که وب سایت های سراسر اینترنت را مورد بازنگری و قضاوت قرار داده و آنها را بر اساس محتوایی که دارند رتبه بندی می کند.

آیا تا به حال برای چیزی جستجو کرده اید و دقیقا همان چیزی را که می خواستید پیدا کردید و سپس یک جستجوی دیگر را آغاز کردید و قبل از اینکه بتوانید سه حرف را تایپ کنید، گوگل پیشبینی کرده است که چیزی که در جستجوی شما برای آن برنامه ریزی شده است دقیق نتیجه است که برای شما نمایش می دهد؟ این دقیقا همان بخش درخشان الگوریتم پیچیده گوگل است. این الگوریتم، حتی بر اساس سوابق جستجوهای شما می تواند جستجوهای آتی شما را نیز حدس بزند و برای شما نتیجه متناسب را که بسیار بسیار نزدیک به موردی است که شما جستجو کرده اید بیاورد.

سئوی موفق به دنبال دستورالعمل هایی می رود که گوگل آنها را به عنوان بهتریم شیوه های بالابردن رتبه بندی مطالب در سراسر اینترنت برای کاربران خود مطرح کرده است. حتی اگر شما در گوگل هم کار کنید، ت=نمی توانید بفهمید که این متغیر ها دقیقا چه چیزی هستند.

 

 

۱- کیفیت پادشاه و حاکم حقیقی است !

شاید قبلا شما می گفتید: محتوا پادشاه است. اما، امروزه با توجه به تعدد مطالب دیگر قادر نیستید تا مطب قوی را از ضعیف تمییز دهید، لذا به سمتی می روید که “کیفیت” شما را سوق می دهد.

اما معنی آن چیست ؟

کیفیت مطالبی که بر روی وب سایت خود قرار می دهید بایستی برای کاربران ارزش محتوایی برای مطالعه را داشته باشند. ارزش محتوایی می تواند به فاکتورهای مختلفی بستگی داشته باشد.

  • آیا به کاربران درس می دهد و یا به آنها چیزی را یاد می دهد که تا به حال نمی دانستند؟
  • آیای این مطلبی که بارگذاری کرده ایت باعث شادی کاربران و خواننده های وب سایت شما می شود یا ناراحتی آنها ؟
  • آیای چیز های جدید و مختلفی را به کاربران نشان می دهد؟

اگر مطلب شما هیچ کدام از موارد و اهدافی را که در بالا در قالب سوال پوشش داده شده است را پشتیلانی نمی کند، چرا پس شما هنوز هم در حال تلاش هستید؟ شما باید به دنبال تولید محتوایی باشید که برای کاربران شما ارزشمند باشد تا آنها به خواندن و مطالعه آن مطلب احساس نیاز کنند.

 

منتظر ادامه مطلب در قالب موضوع “رازهای سئو (بخش دوم ) : کمیت یا کیفیت محتوا؟” باشید …