• 12
  دی

  رازهای سئو (بخش سوم ) :کلمات کلیدی ملکه سئو هستند

  ۴ – الف : کلمات کلیدی ملکه اند!

  لکات کلیدی یا Keyword ها و کلمات جستجویی همان چیزهایی اند که گوگل از آنها برای ایندکس یا نمایه سازی وب سایت شما استفاده می کند. در حالی که کلمات کلیدی همان وزن را ندارند ولی هنوز هم لازم هستند و استفاده می شوند.

  آنپیزی که اهمیت دارد، انتخاب کلمات و جمله هاییست که بر روی سایت خود قرار می دهید. هر یک کلمه، ارزش دارد، و شما باید این را بدانید که همین تک کلمه ها هستند که در کنار هم می توانند جمله ای کاربر پسند را که از نظر گوگل تجربه کاربری خوبی دارند را بسازند.

  فقط پر کردن صفحه های وب سایتتان با کلماتی که مختص جستجو در موترو جستجوگر گوگل هستن نمی تواند به خودی خود کارا باشد ونه تاثیر گذاری لازم را دارد و نه کمکی به کاربران وب سایت شما می کند.

   

  درس تاریخ: “چینش کلید واژه ها“،همان چیزی است که در آن یک کلمه کلیدی در یک صفحه تکرار می شود و به یک مورد خاص اشاره کرده و می پردازد تا موتورهای جستجوگر را فریب داده تا اینکه فکر کنند دلیل آن این است که یک سایت چندین بار کلمات خاصی داشته است، این سایت باید در مورد آن کلمات کلیدی باشد و نه چیز دیگری.

   

  یک مجموعه مهم از کلمات کلیدی، عنوان محتوای شماست. عنوان صفحه وب سایت شما بایستی اهداف زیر را دنبال کند؛

  • مختصر، مفید و دقیق باشد،
  • به اندازه کافی برای کلیک جذاب و جالب باشد،
  • از هر کلمه کلیدی با ارزش دوبار داشته باشد.

   

  خیلی آسان به نظر نمی رسد که یک همچین شانسی را داشته باشید. اجازه ندهید که این موضوع آنقدر شما را بهم بریزد که از یک عنوان موثر و مناسب برای صفحه خودتان دور کند. از کلماتی کلیدی برای صفحه وب خود استفاده کنید که افراد احتمالا و بر اساس آمار از آنها در جستجوی خود استفاده می کنند.

   

  مثال ۱: من در انتخاب نام این مقاله تصمیم گرفتم. من می توانم چیزی ساده و موثری داشته باشم، “بایدهایی که باید همه در باره رازهای سئو بدانند” یا “۹ نکته مهم و قدرتمند درباره SEO”.
  من می توانم عنوان بی دردسر را برای سئو صفحه خودم انتخاب کنم. اما نه، من می خواستم چیزی متفاوت تری را انتخاب کنم،نه ساده، درست چیزی که دقیقا بهترین مطلب را ارائه می دهد.
  همانطور که برای طول عنوان هیچ قاعده ای نمی توان در نظر گرفت، هیچ قاعده ی دقیقی نیز در مورد اینکه چه مدت باید از یک عنوان بر روی صفحه وب سایت استفاده کرد نیز وجود ندارد. عنوان محتوای شما باید تا زمانی که نیاز باشد بر روی صفحه وب سایت شما قرار گیرد (ولی بهتر است که آن را خیلی طولانی بدون تغییر رها نکنید).

  مثال ۲: من نمیتوانم نکات اصلی عنوان را در آن به کار ببرم، اگر نیاز به یک عنوان فنی طولانی باشد. اگر محتوا را با دقت توصیف بالا بر روی سایت نیاز داشته باشم، نمیتوانم نقاط را برای یک عنوان کوتاه بر روی سایت بارگذاری کنم.

   

   

  ۴ – ب: توصیف دقیق متا را بنویسید

   

  علاوه بر کلمات کلیدی در عنوان شما، برچسب متا توضیحات در کد اچ تی ام ال (HTML) شما نیز وجود دارد. این ها با متا تگ ها متفاوت هستند. گوگل و بسیاری از موتورهای جستجو برای استفاده از برچسب های متا، از آنها برای نمایه سازی استفاده نمی کنند (اما در بعضی موارد از آنها استفاده می کنند).

   

  توضیحاتی دقیق و بهینه برای متاهای وب سایت خود آماده و بنویسید. این توضیحات که با استفاده از تگ های HTML بر روی وب سایت شما قرار می گیرند، به گوگل اجازه می دهند تا به طور دقیق وب سایت شما را ایندکس کند. خب، می توان گفت که همیشه از این روش استفاده نمی شود ولی لازم است بدانید این روش زیر ساختی بوده و یک عامل اصلی محسوب می شود. خودتان را اصلا گول نزنید ! اصلا.

  اگر شما فکر می کنید که با تقلب و دور زدن برخی موارد در سئو می توانید برای خودتان منفعتی و یا امتیازی کسب کنید سخت در اشتباه هستید چرا که بر علیه شما و برای شما امتیازی منفی از سوی گوگل در نظر گرفته می شود. حالا شاید بگویید که چرا ؟ ! گوگل به اسن سوال شما اینگونه پاسخ می دهد که : این همان کاری که برای آن تربیت شده و از برترین الگوریتم های رازآلود خود استفاده می کند.

   

   

   

  ۴ – ج: استفاده از کلمات کلیدی در url های سفارشی استفاده کنید

   

  url مربوط به این مقاله این است:

  رازهای سئو (بخش سوم ) :کلمات کلیدی ملکه سئو هستند.

  url بالا یکی از بهترین و کاملترین url های موجود در سطح اینترنت است. از ویژگی های اصلی ان، استفاده از کلمات کلیدی اصلی در عنوان برای تقویت موضوع و همتهنگی بیشتر است. یکی دیگر از نکات مهم این است که تکرار در عنوان و url سفارشی بایستی محدود باشد و تکرار در بخش های دیگر محتوای یک صفحه وب سایت جایز نیست. url کوتاه است و این به معنی آن است که جزوی از کلمات کلیدی محسوب شده و کمتر احتمال دارد که به طور خودکار و توسط وب سایت های که url را کوتاه می کنند ساخته شده باشد.

   

  اگر لینک بالا یک چنین لینکی بود می توان گفت خیلی ایراد داشت :

  http://hamimarketing.com/sadnbasdasndoiasdoa/92fad4f5a39?!@#@$#@#$@

   

  آیا تفاوتی را که در هر دو لینک های بالا وجود دارند را می بینید؟ لینک اول به طور واضح درباره عناون محتوا توضیح می دهد در حال که لینک دوم بسیار گنگ و نامفهوم است. 🙁

  یادتان باشد، برای گوگل ساختار عددی و کلمه ای URL شما اهمیتی ندارد، آنچه که مهم است در مفهومی بودن URL است.

   

   

  ۴ – د: از کلمات کلیدی در نامگذاری عکس استفاده کنید

   

  من دوست دارم عکس ها را هم وارد مقوله سئو کنم. نامگذاری دقیق و مرتبط با تصاویر شما، می تواند محتوایی را که می نویسید، تقویت کند و همچنین در جستجوی تصویر Google ایندکس می شود.

  هر زمانی که تصاویر گرافیکی را ایجاد و دخیره می کنم، مطمئن می شوم که در نام فایل های ذخیره شده تصاویر چندین مورد را رعایت کرده باشم:

  • عکس را شناسایی می کند،
  • یک طرح نامگذاری سازگار دارد،
  • دارای کلمات کلیدی است.

  مانند نامگذاری عنوان محتوای شما، دو چیز در نام گذاری تصاویر نیز از اهمیت بالایی برخوردارند:  نام فایل و عنوان تصویر که شما آن را ایجاد می کنید. همیشه یادتان باشد که این نام ها همه با همدیگر قرابت داشته باشند.

   

  منتظر ادامه مطلب در قالب موضوع “رازهای سئو (بخش چهارم) : تجربه کاربری” باشید 🙂 …

0 دیدگاه

یک پاسخ بگذارید