استفاده مواد بازیافتی در گوگل
16
مرداد

گوگل خبر از استفاده از مواد بازیافتی در سخت افزار های خود می دهد!

گوگل سه سال است که محصولات تولیدی خود را مانند گوگل هوم مینی، گوشی های پیکسل و پیکسل بوک را با نام تجاری ” ساخت گوگل ” به بازار ارائه کرده است.
آنا مگان ( Ana Meegan ) مدیر پایداری سخت افزارهای گوگل، روز گذشته در مصاحبه خود با سایت  ” Fast Company ” موضوع استفاده از مواد بازیافتی در محصولات تولیدی گوگل را مطرح کرده است و گفته است اکنون در ساخت دستگاه های ” کروم کست ” از پلاستیک های بازیافتی استفاده می شود و همچنین در آینده ای نه چندان دور  قسمت های پارچه ای گوگل هوم و قاب های تلفن هوشمند کاملا از مواد بازیافتی ساخته خواهند شد.
علاوه بر این گوگل به تازگی اعلام کرده است تا سال ۲۰۲۰ تمام کالاهای تجاری خود را به گونه ای ارسال می کند که دی اکسید کربن تولید شده را به کمترین میزان خود برساند.
به نقل از ” Fast Company ” استفاده از مواد بازیافتی در محصولات تولیدی کار آسانی نیست و شرکت گوگل قصد دارد در یکی از محصولات خود که در آخر سال میلادی ارائه خواهد شد به جای استفاده از پارچه های پلی استر از پلاستیک های بازیافتی استفاده کند.
گوگل برای اطمینان از کیفیت مواد استفاده شده در محصولات خود مدت زمان زیادی را صرف تحقیقات  در این زمینه کرده و در نهایت با این کار خود اقدامی بزرگ در جهت پاکسازی محیط زیست انجام خواهد داد.