پیام رسان جایگزین اس ام اس
12
مرداد

نسل آینده اس ام اس چه خواهد شد!

بنا بر گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، یکی از کارشناسان در حوزه ی فناری در شبکه اجتماعی Reddit که سابقه فاش کردن اطلاعات مربوط به گوشی های سامسونگ و بعضی از برنامه های مرتبط با سیستم عامل اندروید را دارد، خبری را منتشر کرده است که در فضای مجازی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این خبر اعلام کرده است که با همکاری سامسونگ و گوگل، از این به بعد بر روی گوشی های این شرکت، اپلیکیشن پیام رسانی به صورت پیش فرض نصب می شود که اختصاصی گوگل یعنی اندروید مسیجز (android messeges) است.

 با توجه به این که در گوشی های ios، پیام رسان اختصاصی اپل به صورت پیش فرض به منظور ارتباط بهتر کاربران وجود دارد ، به نظر می رسد که سازندگان گوشی های اندرویدی قصد دارند به منظور استفاده راحت تر و بهتر کاربران خود از پیام رسان ها، این قابلیت را در اختیارشان قرار بدهند با این تفاوت که سرویسی که اپل ارائه کرده به این صورت که همه باید یک مدل گوشی و دارای یک سیستم عامل باشند تا بتوانند از آن استفاده کنند اما  این سرویس گوگل بر روی همه گوشی ها، اپراتورهای مخابراتی و سیستم عامل‌ها عمل خواهد کرد.

سرویس اس ام اس مدت های زیادی است که بر روی تلفن ها عرضه می شود امابه زودی RCS جایگزین آن خواهد شد. RCS  استاندار بهتری برای ارسال پیام خواهد بود.

RCS که کوتاه شده عبارت  سرویس ارتباطات کامل (Rich Communication Services) است، نسخه ی آینده برای ارسال پیام در تلفن های همراه است که امکانات بیشتری نسبت به پیام های متنی و چند رسانه ای کنونی دارد. با استفاده از این سرویس می توان عکس ها و ویدئو هایی با کیفیت بسیار بالاتر ارسال کرد و همچنین می توان وضعیت پیام ارسال شده خود را دید که آیا مخاطب شما پیامتان را خوانده و یا در حال تایپ کردن است، به عبارت دیگر ارسال پیام در آینده شبیه پیام رسان های تلگرام و واتس آپ خواهد بود.

بدین ترتیب به جای آن که برای ارتباط برقرار کردن با افراد مختلفی که با آن‌ها سروکار داریم به نرم‌افزارهای پیام‌ رسانی متفاوتی نیاز داشته باشیم، می‌توانیم تنها از یک سیستم استفاده کنیم و آن برنامه پیش‌فرض پیام‌رسان گوشی است.

البته مشکلات زیادی برای راه اندازی این سرویس وجود دارد که مانع اجرای آن می شود که این موانع قوانین و مقرراتی است که کشورهایی مانند فرانسه و انگلیس برای استفاده از این سرویس (RCS) وضع کرده اند.