گوگل اسیستنت
14
مرداد

گوگل اسیستنت در آپدیت جدیدش پیام های تلگرام را برایتان میخواند !

گوگل اسیستنت (Google Assistant) یا به اصطلاح دستیار هوشمند و صوتی گوگل دارای هوش مصنوعی (AI) است که می تواند با انسان یک مکالمه دو طرفه را برقرار کند به عبارت دیگر شما می توانید با گوگل اسیستنت صحبت کرده و سوالات خود را آن پرسیده و در بیشتر مسائل از آن راهنمایی بگیرید. در حال حاضر شما می توانید اپلیکیشن گوگل الو (Google Allo) را نصب کنید و از گوگل اسیستنت در گوشی های اندروید استفاده کنید.
شما می توانید از گوگل اسیستنت بخواهید به سوالات ساده ی شما پاسخ بدهد، و همچنین می توانید بدون استفاده از اینترنت حرف خود را بزنید و از جدیدترین خبرها و پیش بینی وضعیت آب و هوایی با خبر شوید.
دستیار صوتی گوگل یکی از ابزارهای اصلی گوگل است به همین دلیل این شرکت همواره در حال به روز رسانی و بهبود عملکرد آن است. اگر از کاربران گوگل اسیستنت بوده باشید می دانید که پس از آن که از گوگل اسیستنت می خواستید که پیام هایتان را بخواند تنها پیام هایی را که در بخش Hangouts و SMS گوگل قرار داشتند را می خواند و پیام ها در بخش های دیگر مثل تلگرام و واتس آپ خوانده نمی شد. اما امروز به گزارش خبرنگار حوزه فناوری باشگاه جوان، گوگل در آپدیت جدید گوگل اسیستنت این مسئله را بر طرف کرده است.

با توجه به گزارشی که منتشر شده است، از این پس هنگامی که از دستیار صوتی گوگل می خواهید که پیام هایتان را بخواند، به پیام هایی که در دیگر پیام رسان ها مثل واتس آپ، تلگرام و … دریافت کرده اید دسترسی داشته و آن ها را برایتان بخواند و همچنین می توانید به کمک آن به پیام های دریافتی خود پاسخ دهید.
برای فعال سازی این قابلیت شما باید در ابتدا دستیار صوتی گوگل را نصب کرده و به آن اجازه دسترسی به اعلان های خود را بدهید و سپس فرمان اجرایی ” Read My Messages ”  را از آن بخواهید. پس از آن که دستور را به گوگل اسیستنت اعلام کردید صفحه ای برای شما باز خواهد شد که آخرین پیام های دریافتی، نام کسی که پیام را فرستاده و نام پیام رسانی که پیام را از آن دریافت کرده اید نمایش داده می شود و سپس گوگل اسیستنت پیام را برایتان می خواند. همچنین شما می توانید در پاسخ به پیام های دریافتی خود جملاتی را به گوگل اسیستنت بگویید و آن را ارسال کنید.
البته لازم به ذکر است که بدانید گوگل اسیستنت پیام هایی که دارای فیلم و عکس و صوت باشند را نمی خواند و پیغام ” the message just contains an audio attachment “را برایتان ارسال می کند که به شما اطلاع می دهد پیام دریافتی دارای فیلم و عکس و صوت است.البته امیدواریم که در آینده نه چندان دور شرکت گوگل قابلیت خواندن پیام های صوتی را به گوگل اسیستنت اضافه کند.