15
دی

چطور می توان تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی را با استفاده از ابزارهای وب مستری کنسول جستجوی گوگل انجام داد؟

تحقیقات کلمات کلیدی، پایه و اساس یک استراتژی مناسب برای یک بلاگ در سطح اینترنت محسوب می شود. شما باید بدانید که چگونه با استفاده از Google AdWords Keyword Planner، تحقیقات کلیدی را می توان انجام داد. در حال حاضر، پتانسیل ابزارهای وب مستر کنسول جستجوی گوگل برای تحقیقات در زمینه کلمات کلیدی، بسیار حیاتی است.

در حال حاضر جالب است بدانید که گوگل اخیرا برند “ابزارهای وب مستری گوگل ” را به “کنسول جستجوی گوگل” با رویکرد جذب کاربر بیشتر و اراده خدمات کاربری بهت به تمام کاربران فعال این حوزه که در پنل رجیستر کرده اند، تغییر داده است.

 

بیایید شروع کنیم و بیشتر در مورد این موضوع بحث کنیم

شما تا زمانی که بر روی پایانه های رجیستر گوگل، اطلاعات خود را وارد نکنید و تا زمانی که تایید هویت کاربری نشوید، حتی نمی توانید به هیچ یک از امکانات اولیه کاربری موجود در کنسول کاربری جستجوی گوگل وارد شوید و از آن استفاده کنید.

 

 

مزایای استفاده از پنل وب مستری گوگل ( یا همان کنسول جستجوی گوگل )

 

از جمله مزایای آن عبارتند از

۱- دسترسی به کلمات کلیدی داده های خام در گوگل آنالیتیکز : اگر کمی با آنالیتیکز برای و ترافیک داده های وب سایت کار کرده باشید، با این صفحه آشنایی دارید؛

 

 

در زیر تب کلمات کلیدی یا Keyboard :

تمام اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی اعم از جلسات کاربری فعال بر روی وب سایت و میزان بازدید های آنها نیز با رتبه بندی گزارش شده است. کنسول جستجوی گوگل به شما دیدی کامل بر روی ایجاد ترافیک جدید بر روی سایت شما را می دهد.

 

مراحل انجام اینکار به صورت زیر است:

 

اول بخشی را که موسوم است به property را پیدا کنید. 

 

 

بر روی Search Analytics از مربوطه خود کلیک کنید.

 

 

و حالا می توانید کار کنید !

 

View : Box 1

در این منو ابزار، شما می توانید باکس Clicks یا کلیک ها، Impressions یا میزان نمایش در هر جستجو، CTR نرخ کلیک و جایگاه های نتیجه جستجوی هر کلمه کلیدی نیز می تواند در هر بخش نمایش داده شود.

 

Queries :Box 2

در اینجا نتایج کوئری هایی هستند که ترافیک را به سایت شما هدایت می کنند. به طور مثال؛ کلمات کلیدی ای که برند شده اند و برای برندها استفاده می شوند. اما، در واقع، ارزش واقعی این نتایج در هدایت داده های اطراف وب سایت شما بر روی سایت است. شما از طریق پنل و سمت راست بالا می توانید آن را تغییر دهید.

به عنوان مثال، من یک پست وبلاگی با عنوان «۱۲ نکته برای موفقیت در وبلاگ نویسی در سال ۲۰۱۶» نوشتم. این رقم بالغ بر  ۱٫۶ برای واژه جستجوی «راهنمایی های وبلاگ نویسی ۲۰۱۶» با نرخ کلیک ۴۲٫۶٪ می باشد. از لحاظ توجیه ROI یک پست وبلاگ، این یک نکته عالیست.

 

۲٫ صفحات وبلاگی را که ترافیک وب سایت شما را افزایش می دهند، پیدا کنید.

 

یکی دیگر از ویژگی های آسان برای آزمایش این است که به شما امکان آن را می دهد تا نمایش داده ها را به یک صفحه خاص هدایت کند. همیشه مشتریان می پرسند:

«چگونه می توانم بدانم که آیا وبلاگ نویسی کار می کند؟»

از اینجا شروع کنید و پست هایی را ایجاد کنید که ترافیک کلمات کلیدی را تولید می کنند.

هر پست وبلاگی دارای مشخصات زیر است:

– یک صفحه ایندکس شده (حفظ سایت شما با محتوای جدید به روز شده، یک نشانه برای گوگل است که سایت شما فعال است و به SEO کمک می کند)
– فرصتی دیگر برای اضافه کردن کلمات کلیدی نیاز به حضور آنلاین شما
– هر کلمه کلیدی توانایی ترافیک ورودی از مشتریان را دارد
– هر پست وبلاگ، هنگامی که در کانال های تبلیغاتی شما به اشتراک گذاشته شده است، یک فرصت برای لینک ورودی جدید است.

 

از طریق موارد زیر می توانید ترافیک های ورودی به سایت را مشاهده کنید؛

لینک صفحات را انتخاب کنید. سپس صفحه ای را که می خواهید داده ها بر روی آن باشند را کلیک کرده و انتخاب کنید.

 

 

بعد از مشاهده نتایج، می توانید بر روی Queries کلیک کنید.

 

 

۳ – آزمایش با فیلتر

شما می توانید پرس و جو و اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی خود را به روش های مختلفی تقسیم کنید: کشور، دستگاه (دسکتاپ، تلفن همراه، رایانه لوحی)، نوع جستجو (وب، ویدئو، تصویر) و تاریخ. همیشه عادت های استفاده از خوانندگان و کاربران ثابت سایت خود را در نظر بگیرید. گوشی های هوشمند در سراسر جهان مصرف می کنند و اگر بیشتر از طریق تلفن همراه به سایت شما دسترسی پیدا کنند ممکن است زمان بهینه سازی محتوا برای آن رسانه باشد.

 

۴٫ مشاهده لینک های ورودی

شاید بزرگترین تاثیر در جستجوگر سایت شما، لینک های ورودی باشد.
گوگل کنسول جستجو را آسان می کند تا ببینید که چه کسی و چگونه با سایت شما ارتباط دارد. پیگیری پیوندهای ورودی شما نه تنها بخش هایی از اطلاعاتی را که مردم به اشتراک می گذارند برجسته می کند بلکه همچنین به شما در هر صفحه ای که به اشتراک گذاشته شده اند (ممکن است دیگر وجود نداشته باشد) را به شما نشان دهد.