رونمایی از سرویس گوگل پلی پس
03
مهر

سرویس پلی پس گوگل در اختیار کاربران اندروید قرار گرفت!

 پس از انتظار چند ماهه، بالاخره شرکت گوگل ، از پلتفرم پلی پس ( Google Play Pass ) همراه با ۳۵۰ بازی و برنامه های پولی رو نمایی کرد. کاربران گوشی های اندرویدی از این پس می توانند با پرداخت ۴.۹۹ دلار در یک ماه به تعداد بسیار زیادی از بازی ها و برنامه های پولی دسترسی داشته باشند. بازی ها و اپلیکیشن های موجود در گوگل پلی پس ( Google Play Pass ) نسبت به نمونه های رایگان آن ها از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند، همچنین از هیچ گونه تبلیغاتی پشتیبانی نکرده و نمایش نمی دهند.
سرویس جدید گوگل در این هفته برای کاربران آمریکایی و به ‌زودی برای سایر نقاط دردسترس قرار خواهد گرفت؛ همچنین گوگل به‌ عنوان هدیه، ۱۰ روز اشتراک رایگان و تا یک سال اشتراک را با قیمت ۱.۹۹ دلار به‌ازای هر ماه به فروش می‌رساند.
شیوه‌ای که اهالی مانتین‌ ویو برای این سرویس در پیش گرفته‌اند، اندکی با رویه‌ ی اپل آرکید که اهالی کوپرتینو در رویداد معرفی آیفون‌ های جدید از آن‌ صحبت کردند، متفاوت است. در وهله ‌ی نخست، باید به موجود بودن اپلیکیشن‌ های پولی در کنار‌ بازی ‌های غیررایگان اشاره کرد؛ موضوعی که در سرویس اپل آرکید دیده نمی‌شود؛ ثانیا اینکه گوگل پلی پس برخلاف سرویس رقیب خود، از محتوای اختصاصی بی ‌بهره خواهد بود. بنابراین تمام محتوایی که در سرویس جدید گوگل وجود دارد، به ‌صورت جداگانه در فروشگاه نر‌م افزاری پلی استور قابل‌ خرید است؛ اما این مورد برای اپل آرکید صدق نمی کند.
توجه داشته باشید، محصولات از پیش‌ نصب ‌شده که شامل گوگل پلی پس شوند، به‌ صورت خودکار پس‌ از فعال‌سازی سرویس اهالی مانتین‌ ویو از تمامی تبلیغات پاک خواهند شد. در دمویی که گوگل نمایش داد، یک بازی را شاهد بودیم که به ‌صورت پیش‌ فرض دارای پرداخت درون ‌برنامه‌ ای بود؛ اما پس ‌از فعال‌سازی Google Play Pass تمامی پرداخت‌ های درون‌ برنامه‌ای به ‌صورت رایگان دراختیار کاربر قرار گرفتند.
به‌ زودی درکنار قسمت‌ اپلیکیشن‌ ها آیکونی به ‌شکل یک بلیط رنگی نمایش داده خواهد شد که با انتخاب آن می توانید راهی سرویس پلی پس شوید.
نکته ‌ی مهم درباره ‌ی گوگل پلی پس آن است که مشترکین می ‌توانند اشتراک خود را بین ۵ نفر از اعضای خانواده نیز تقسیم کنند؛ همچنین تمامی محصولات این سرویس شامل برنامه‌ ی کنترل اولیاء برای مدیریت فرزندان می شود. با‌این‌ حال، برخلاف اپل، در سرویس غول دنیای جست‌ و جو شاهد قوانین سختگیرانه امنیتی کوپرتینویی‌ ها نیستیم. به‌نظر می رسد که گوگل بابت میزان درگیری کاربران با اپلیکیشن ‌ها و بازی ‌ها، میزان پرداختی به توسعه ‌دهندگان را مشخص می ‌‌کند؛ برای این امر نیز تعداد دفعات و میزان زمان اجرای محتوا در طول هفته رصد می‌ شود.
براساس گفته ‌ی گوگل، توسعه‌ دهندگان برای قرارگیری محصولاتشان در گوگل پلی پس نیازی به انجام کار اضافه‌ ای ندارند؛ تنها باید API ها و تبلیغات استاندارد را پشتیبانی کنند؛ همچنین نیازی به عرضه ‌ی دو نسخه ‌ی مجزا برای پلی پس و فروشگاه پلی استور نیز وجود ندارد.
فعلاً در این سرویس تنها توسعه ‌دهندگان منتخب توسط گوگل قرار می‌ گیرد؛ اما به ‌زودی صفحه‌ ای برای درخواست توسعه ‌دهندگان درجهت قرارگیری در گوگل پس ساخته خواهد شد.

منبع : زومیت