13
آبان

گوگل ظاهر جدید دستیار صوتی خود را آزمایش می کند

 یکی از مهم‌ ترین مواردی که در حال حاضر شرکت‌ های سازنده تلفن همراه برای گوشی‌ های خود طراحی کرده‌ اند، دستیار صوتی است که در حال حاضر شرکت‌ های بزرگ سازنده گوشی رقابت تنگاتنگی در بخش دستیار صوتی با یکدیگر دارند و هر کدام از شرکت‌ ها قصد دارد با اضافه کردن قابلیتی جدید و بالا بردن بانک اطلاعاتی دستیار خود، از سایر شرکت‌‎ ها پیشی بگیرد. بر اساس آخرین آزمایش‌ های انجام شده مشخص شد که دستیار صوتی Google Assistant’s در حال حاضر برترین دستیار صوتی جهان است و پس از آن دستیار صوتی شرکت اپل یعنی Siri در جایگاه دوم قرار دارد.

شرکت گوگل کمتر از یک هفته پیش آخرین تلفن همراه خود با نام Pixel 4 را وارد بازار کرد که مانند پیش‌ بینی‌ های که انجام شده بود استقبال خوبی از این گوشی در زمان عرضه شد؛ اما گوگل درآخرین گوشی خود تغییراتی زیادی در بخش دستیار ایجاد کرده است که اکثر تغییرات اعمال شده روی این دستیار صوتی به واکنش و پاسخ دادن سریع‌ تر آن مربوط می‌ شود که کاربر هنگام کار با این گوشی به سرعت به بالا رفتن دقت دستیار صوتی پی خواهد برد.

دستیار صوتی گوگل در گوشی pixel 4

رابط کاربری دستیار صوتی گوگل نیز در گوشی Pixel 4 تغییر یافته است و این ظاهر جدید برای کاربران بسیار جذاب‌ تر از قبل شده است؛ اما یکی از موارد در این دستیار صوتی تغییر نکرده است، صفحه Updates است که تغییر ندادن آن توسط گوگل برای بسیاری از کاربران تعجب برانگیز شده است. این صفحه پس از باز کردن دستیار صوتی و با ضربه زدن روی نماد جعبه که در گوشه سمت چپ و پایین صفحه دستیار صوتی قرار دارد، باز خواهد شد. این صفحه بروزرسانی همیشه حاوی اطلاعات مهمی مثل وضعیت هوا، قرار های کاربر، تقویم و موارد دیگری است.

اما به تازگی یکی از کاربران در فضای مجازی تصویری منتشر کرده است که به صفحه Updates دستیار گوگل مربوط می‌ شود که نشان می‌ دهد گوگل در حال آزمایش یک رابط کاربری جدید و محیط بسیار جذاب برای کاربران است. این طراحی جدید بر اساس تصاویر منتشر شده از آن ظاهرا بسیار روان‌ تر بوده و کاربران می‌ توانند به راحتی با آن کار کنند. هنوز شرکت گوگل به طور رسمی تغییرات آینده صفحه Updates را اعلام نکرده است و باید تا زمان اعلام این شرکت منتظر ماند.

برای مشاهده سایر اخبار گوگل می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :

اخبار گوگل

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان