از ماشین خارج نخواهید شد!

 

 

 

 

نمایشگر بسیار عریض سیستم اینفوتینمنت، یکی ازجنبه های تمایز کابین محصولات تسلا با دیگر خودروها محسوب می شود. ابعاد این نمایشگر پتانسیل های بسیار بالایی ایجاد کرده و خودروساز آمریکایی گاها با ارایه آپدیت های نرم افزاری، قابلیت های جدیدی به آن اضافه می کند.
پشتیبانی از یوتیوب جدیدترین قابلیتی است که به سیستم اینفوتینمنت ساخته های تسلا اضافه خواهد شد. این موضوع پنجشنبه گذشته در همایش بازی های ویدیویی ۲۰۱۹ E3 در لس آنجلس و در جریان جلسه ی پرسش و پاسخ توسط ایلان ماسک، مدیر مجموعه‌ ی تسلا، رسانه ای شده است.
در آگوست امسال ایلان ماسک با انتشار توئیتی تایید کرده بود که تسلا در حال کار کردن روی نوعی سرویس استریم ویدئوست که مخصوص نمایشگر خودروها خواهد بود. حال وی رسما از یوتیوب برای به اشتراک گذاری ویدیو نام برده است.
پیش از این تسلا با افزودن بازی های کلاسیک و خاطره انگیر به سیستم اینفوتینمنت محصولات خود، مشتریان را سورپرایز کرده بود. با اضافه شدن یوتیوب، این کمپانی باز هم از نظر تکنولوژی فاصله خود را با رقبا بیشتر نموده و گامی را خواهد برداشت که شرکت های دیگر بنا به دلایل مختلف تاکنون از آن امتناع کرده اند.
آنطور که آقای ماسک ماه آگوست در توئیتر گفته بود، قابلیت استریم ویدیو با نسخه ۱۰ سیستم اینفوتینمنت عرضه خواهد شد. در حال حاضر نسخه ۹ روی مدل های مختلف تسلا نصب و آپدیت جدید در هفته ها یا ماه های آتی از راه خواهد رسید.
اگر تجهیز سیستم اینفوتینمنت تسلا به استریم یوتیوب شدنی باشد، با این حساب مشکلی فنی از بابت استفاده از سرویس های دیگری مثل نتفلیکس و هولو نیز وجود نخواهد داشت.
گفتنی است در جلسه پرسش و پاسخ برگزار شده در حاشیه گردهمایی بازی های ویدیویی ۲۰۱۹ E3، ایلان ماسک از افزوده شدن بازی Fallout Shelter به خودروهای تسلا نیز خبر داده است. بازی های فعلی خودروهای تسلا عبارتند از: Cuphead، ۲۰۴۸، Missile Command، Asteroids، Lunar Lander و Centipede.
شاید بگویید که فراهم کردن امکان انجام بازی های ویدیویی و دسترسی به یوتیوب روی نمایشگر خودرو ممکن است خطر آفرین باشد. در پاسخ باید گفت که این ویژگی ها فقط زمانی که خودرو کاملا توقف پیدا کرده، در دسترس قرار می گیرند.
از آنجایی که معمولا مالکین خودروهای برقی هنگام شارژ مدتی را بدون حرکت در داخل کابین به سر می برند، تسلا با ارائه بازی ها و سرویس استریم ویدیو می خواهد به نوعی در طول این مدت آنها را سرگرم کند. احتمال می رود نسخه دهم از نرم افزار سیستم اینفوتینمنت تسلا امسال و در ماه های پیش روعرضه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.