راهکارهای ارائه شده برای استفاده ایمن از سرویس های گوگل!

شرکت گوگل در ماه اکتبر با رونمایی از سه ابزار جدید، این ماه را به نام ماه آگاهی از امنیت سایبری نام گذاری کرد. گوگل با رونمایی از این ابزارها این امکان را برای کاربرانش فراهم کرده است که در زمان استفاده از پلتفرم های یوتیوب، گوگل اسیستنت و گوگل مپز بر حریم شخصی خود کنترل بیشتری داشته باشند.
همچنین این کمپانی تأیید کرد که قرار است حالت ناشناس (Incognito Mode) را برای Maps ارائه کند. این قابلیت در ماه جاری برای کاربران اندروید و “به‌زودی” برای کاربران iOS عرضه خواهد شد.
زمانی که شما حالت ناشناس را در Maps فعال می کنید، فعالیت های شما در این برنامه مانند نقاطی که جستجو کرده اید در اکانت گوگل ذخیره نخواهد شد و برای شخصی سازی تجربه Maps شما به کار گرفته نمی شود. در خصوص یوتیوب هم گوگل سیستم حذف خودکار را مشابه حذف تاریخچه موقعیت مکانی و یا داده های وب در بازه های زمانی مشخص که خودتان انتخاب کرده اید را لحاظ کرده است. به عنوان مثال شما می توانید انتخاب کنید که اطلاعات شما به مدت ۳ ماه، ۱۸ ماه و یا تا زمانی که خودتان آن ها را حذف کنید، در تاریخچه باقی بماند و پس از آن زمان برای همیشه حذف شوند.
در نهایت این امکان در برنامه Google Assistant نیز فراهم شده است که فرمان های صوتی شما و یا هر سوالی که از او می پرسید حتی بدون آنکه نیاز به باز کردن برنامه باشد از آن حذف شود. حالا تنها کافیست بگویید “Hey Google, delete the last thing I said to you” ( سلام گوگل آخرین چیزی که به تو گفتم را پاک کن ) و یا “delete everything I said to you last week” ( هرچیزی که هفته پیش به تو گفتم را پاک کن ) ، بدین ترتیب تمام اطلاعات موجود حذف خواهند شد. متأسفانه شما نمی توانید از طریق فرمان صوتی اطلاعاتی که یک هفته بیشتر از آن گذشته را حذف کنید. برای این کار هنوز باید وارد منوی تنظیمات این برنامه شوید.
در کنار گزینه های جدیدی که گوگل به این برنامه ها اضافه کرده، قابلیت بررسی رمز های عبور نیز در بخش مدیریت پسوردها اضافه شده است که ورود از طریق کروم و اندروید را همگام سازی می کند. در این بخش شما می توانید متوجه شوید که آیا رمز های عبور شما در جای دیگری استفاده شده یا از چه رمز های عبوری چند بار استفاده کرده اید و کدام پسورد ضعیف است و نیاز به تغییر دارد.

 

 

منبع : سخت افزار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.