یکی شدن نت برگ و تخفیفان؟!

 

شایعات حاکی از آن هستند که سرویس‌های بزرگ ارائه‌ی دهنده‌ ی خدمات تخفیفی به‌زودی با هم یکی می‌شوند و سایت واحدی را تشکیل خواهند داد.
نت برگ و تخفیفان از اولین سرویس‌های تخفیفی گروهی در ایران محسوب می‌شوند. این سرویس‌ها در دوران فعالیت رقابت‌ های شدیدی با هم داشته‌ اند که حتی برخی اوقات به دعواهای حقوقی هم ختم شده است! به‌هرحال شواهد و قراین نشان می‌ دهد که نت برگ و تخفیفان به ‌زودی و با ورود یک سرمایه‌ دار بزرگ با هم ادغام می‌شوند.
سرویس نت برگ عضو بزرگ هلدینگی است که سرویس‌ های دیگری همچون چیلیوری، تیکت و دکتر دکتر نیز در آن حضور دارد. حال به‌نظر می‌رسد که نت‌برگ قرار است با یکی از بزرگترین رقیبانش یکی شود.
یکی از سناریوهای مطرح‌ شده ادعا دارد که پس از ادغام، سرویس تخفیفی ایجادشده با دامنه‌ی یکی از وب‌سایت‌های نت برگ یا تخفیفان به فعالیت ادامه خواهد داد و وب‌سایت دیگری به آدرس سرویس ادغامی ریدایرکت می‌شود. این احتمال وجود دارد که یک سرمایه‌گذار، امتیاز فعالیت هردو ‌سایت را خریده و سپس تصمیم به اغدام گرفته باشد. احتمال دیگر، توافق دو سرویس با یکدیگر و سرمایه‌ گذاری مشترک است.
صرف‌نظر از نتیجه‌ی نهایی ادغام احتمالی، مزیت چنین رویکردی می‌تواند تجمیع اطلاعات گروه‌های فروش سرویس‌ های نت برگ و تخفیفان باشد. هر دو وب‌سایت در دوران فعالیت برای جذب هرچه بیشتر کسب ‌و کارها برای ارائه‌ی خدمات تخفیفی، شبکه‌های گسترده‌ای از آن‌ها تشکیل داده‌اند. ادغام این اطلاعات می‌تواند به سرویسی با دسترسی جامع‌ تر به انواع کسب ‌و کارها در کشور منجر شود.
ادغام سرویس‌های بزرگ اینترنتی و بازیگران مهم یک بخش از بازار، نکات منفی نیز به‌همراه دارد که تضعیف فضای رقابتی و در برخی اوقات احتمال کاهش کیفیت خدمات اشاره کرد. از طرفی با تشکیل یک سرویس جامع و بزرگ، احتمال انحصارگرایی در بازار و توقف فعالیت بازیگران کوچک نیز وجود دارد.
هنوز هیچ‌ یک از دو شرکت تخفیفان و نت‌برگ اظهارنظر رسمی در این‌ باره نکرده و این موضوع را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.