اضافه شدن حالت ناشناسIncognito به گوگل مپس در اندروید

گوگل قابلیت ناشناس را در برنامه‌ ی گوگل مپس برای حفظ حریم خصوصی بیشتر در اختیار کاربران اندروید قرار داده است.
اوایل ماه جاری، گوگل اعلام کرد که ویژگی جدید ناشناس (Incognito) برای Google Maps شروع به کار کرده است و اکنون باید در دستگاه‌ های اندروید منتظر این قابلیت باشیم. البته ارائه‌ شدن این قابلیت برای تمامی کاربران اندورید کمی زمانبر خواهد بود. قابلیت ناشناس در آینده در اختیار کاربران iOS نیز قرار خواهد گرفت اما هنوز تاریخ دقیقی برای آن مشخص نشده است.
برای فعال‌کردن این حالت ناشناس در گوگل مپس باید مراحل زیر را دنبال کنید:
۱. برنامه‌ی Google Maps را باز کنید.
۲. روی تصویر نمایه‌ ی خود ضربه بزنید.
۳. روی «Turn on Incognito mode» کلیک کنید.

قابلیت ناشناس Incognito چیزی نیست که همیشه بخواهید از آن استفاده کنید؛ زیرا باعث غیرفعال شدن برخی از ویژگی‌ ها خواهد شد. برای مثال مکان‌ هایی که می‌ روید در سابقه موقعیت مکانی شما ذخیره نخواهد شد، جستجو های شما در حساب کاربری‌ تان ذخیره نمی‌ شوند، از اطلاعات شما برای شخصی‌ سازی استفاده نخواهد شد و همچنین میکروفون برای دستیار صوتی گوگل در نقشه از کار خواهد افتاد. از سوی دیگر باید بدانید که با فعال شدن این قابلیت، ردیابی شما همچنان ادامه خواهد داشت.
این قابلیت ناشناس دقیقا مشابه قابلیت Incognito در مرورگر کروم است که در سال ۲۰۰۸ برای جستجوی در وب و بازدید از صفحات وب مختلف ارائه شد. درنتیجه با این قابلیت هیچ سابقه‌ ای از کاربران در مرورگر ثبت نخواهد شد. اما این قابلیت کارایی بیشتری در گوگل مپس خواهد داشت و از حریم خصوصی محافظت خواهد کرد. درنتیجه هیچ اطلاعاتی را از فعالیت‌ های کاربران در گوگل مپس ذخیره نخواهد کرد.

حالت تاریک در گوگل مپس
فعال کردن حالت ناشناس در گوگل مپ بر نحوه‌ ی استفاده یا ذخیره فعالیت شما در سرویس‌ های اینترنت، سایر برنامه‌ ها‌، جستجوی صوتی و خدمات گوگل تأثیر نمی‌ گذارد. به عبارت دیگر، روشن کردن این ویژگی، اطلاعات ذخیره‌ شده در حساب کاربری گوگل را به حداقل می‌ رساند، اما کاری برای جلوگیری از دسترسی برنامه‌ های ثالث انجام نمی‌ دهد. البته نباید این قابلیت را به‌ عنوان ابزاری کاملاً قابل اعتماد برای حفظ حریم شخصی دانست.
به‌ طور کلی گوگل این روزها تمرکز زیادی بر حفظ حریم خصوصی کاربران دارد که می‌ توان به قابلیت حذف خودکار سابقه فعالیت در یوتیوب و دستورهای مدیریت حریم خصوصی در دستیار صوتی گوگل اشاره کرد.

برای مشاهده به روز ترین اخبار گوگل می توانید اینجا کلیک کنید.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.