موسس هواوی از موفقیت گوشی های خود بدون گوگل می گوید

هواوی به خاطر تحریم های آمریکا، سال سختی را پشت سر گذاشت و گوشی های جدید این سازنده چینی نیز از اپلیکیشن های گوگل محروم خواهند شد. با وجود این محدودیت ها «رن ژنگفی»، مؤسس هواوی با امیدواری از آینده این شرکت سخن می گوید.

مؤسس هواوی در پاسخ به این سؤال که آیا هواوی همچنان می تواند بدون گوگل برند شماره یک باشد، گفت:

«فکر نمی کنم مشکلی وجود داشته باشد، ولی این مسئله زمانبر است. منظورم از زمانبر بودن اشاره به بازارهای بین المللی است چون ما سال آینده و سال پس از آن، به بازارهای جهانی بازخواهیم گشت.»

رن ژنگفی اضافه می کند وزارت بازرگانی آمریکا تاکنون با درخواست گوگل برای ادامه همکاری با هواوی مخالفتی نکرده، اما هنوز مجوز این کار صادر نشده است. حدوداً یک هفته قبل مایکروسافت مجوز لازم برای صادرات انبوه نرم افزار به هواوی را از دولت آمریکا گرفت.

بنیانگذار هواوی تأکید می کند که هواوی از مدت ها قبل در حال کار بر روی یک برنامه پشتیبان بوده تا در صورتی که گوگل پروانه لازم را کسب نکرد، بتواند از آن استفاده کند. احتمالاً منظور مدیرعامل هواوی، سیستم عامل هارمونی است. با این حال اکوسیستم فعلی هواوی که AppGallery نام دارد، از کمبودهای متعددی رنج می برد.

 

موسس هواوی

با وجود محرومیت هواوی از مراوده با شرکت های آمریکایی، درآمد این کمپانی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۳ درصد افزایش پیدا کرد. صادرات گوشی های این شرکت نیز در بازه زمانی ذکر شده ۲۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شد.

هواوی از ارائه جزئیات عملکرد خود در سه ماهه سوم سال جاری میلادی خودداری کرد. سری میت ۳۰ هنوز در بسیاری از بازارهای غربی به بازار عرضه نشده؛ بنابراین تمامی نگاه ها به عملکرد این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ دوخته شده. با نگاه به آمارهای فروش این شرکت در سه ماهه انتهایی سال جاری میلادی می توان فهمید تحریم ها روی فروش این شرکت تاثیر منفی گذاشته اند یا نه.

برای مشاهده سایر اخبار گوگل می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :

اخبار گوگل

منبع: Android Authority

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.