اقدامات گوگل در جهت مبارزه با ویدئو های جعلی و ساختگی!

شرکت گوگل به منظور تشخیص و مبارزه با ویدئو های جعلی که با استفاده از نرم افزار های مختلف طراحی می شوند، اقدام به بارگذاری حدود ۳ هزار فیلم کرده است.
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گوگل یک پایگاه داده عظیم از فیلم های جعل عمیق را منتشر کرده است که با هدف ارتقای سطح سیستم های طراحی شده برای تشخیص فیلم های جعلی فعالیت می کند. این فیلم ها با کمک هوش مصنوعی طراحی می شوند.
با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ ، این پایگاه با هدف ایمن ساختن انتخابات طراحی شده است. به طور معمول، فیلم های جعل عمیق می توانند برای دستکاری و جهت دهی افکار عمومی استفاده شوند و قرار است به کمک گوگل این اتفاق رخ ندهد.
در اوایل ماه جاری ، فیس بوک و مایکروسافت از پروژه ای ۱۰ میلیون دلاری برای ساخت فیلم های عمیق با هدف کمک به ساخت سیستم هایی برای شناسایی این نوع فیلم ها خبر دادند. در آن زمان فیس بوک خاطر نشان کرد ، یکی از مشکلات سیستم های تشخیص این است که داده های لازم برای ایجاد معیار آزمایش جعلی بودن وجود ندارد. اما اکنون این پایگاه داده جدید گوگل شرایط را ارتقاء می دهد.
هم اکنون گوگل مجموعه ای از ۳۰۰۰ فیلم دستکاری شده با ۲۸ بازیگر را با هدف تعیین معیار تشخیص دستکاری صورت بارگذاری کرده است. این معیار توسط محققان دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه فدریکو دوم ناپل ساخته شده است. نیک دوفور از اعضای ارشد این تیم می گوید: “برای ساخت این مجموعه داده ، در طی یک سال گذشته با بازیگرانی که رضایت نامه داده بودند کار کرده ایم تا صدها فیلم ضبط کنیم.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.