جایگزین نشدن مترجم گوگل به جای انسان!

به دلیل افزایش روز افزون کاربرد زبان انگلیسی در زندگی روزمره، استفاده از پلتفرم های ترجمه آنلاین از جمله گوگل ترنسلیت (Google Translate) رو به افزیش است.
به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، امروز ۳۰ سپتامبر روز جهانی ترجمه است. این روز به افتخار “سنت جروم” که انجیل را ترجمه کرد و محافظ مترجمین به حساب می‌آید، به روز ترجمه نام گذاری شد.
این روزها ابزار های بسیاری برای ترجمه آنلاین وجود دارد که ” گوگل ترنسلیت ” بزرگترین و جامع ‌ترین آن ها است.
گوگل به تازگی گفته که حتی ” گوگل ترنسلیت ” هم نمی‌تواند جای یک فرد مترجم را بگیرد و به کاربران توصیه کرده که ماشین ترجمه گوگل به قصد جایگزینی برای مترجمان انسانی ساخته نشده است.
دولت آمریکا تصمیم گرفته که گوگل ترنسلیت و دیگر ماشین‌ های ترجمه تنها برای انجام یک وظیفه مناسب هستند که آن هم این است که به دولت این کشور کمک کنند که تصمیم بگیرد مهاجران اجازه ورود به آمریکا را دارند یا خیر؟
به طور دقیق ‌تر می‌توان گفت که آژانس‌ های فدرال پذیرش مهاجر در آمریکا عموما از ابزارهای ترجمه آنلاین استفاده می کنند تا صحبت ‌های این افراد را به زبان انگلیسی ترجمه کنند.
این در حالی است که کارشناسان زبان گفته‌ اند که اتکا و اعتماد دولت به ابزار های ترجمه آنلاین معقول نیست.
” داگلاس هافستادتر (Douglas Hofstadter) ” استاد ادبیات دانشگاه ایندیانا اظهار کرد، این اقدام از سوی مقامات دولتی بسیار ساده لوحانه است و من شخصا این کار را بسیار مایوس کننده می دانم.
دولت ترامپ هم این روزها برای پذیرش پناهندگان از این ابزار های ترجمه استفاده می کند و برای پذیرش این افراد مترجمان خودکار را به کار می گیرد. ابزار هایی که تاکنون اشتباهات فاحشی داشته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.