غوغای گوگل در کنفرانس بهاره!

 

 

گوگل طبق سنت هرساله‌ی خود در بهار امسال نیز کنفرانس توسعه‌دهندگانش را برگزار کرد که طی آن به رونمایی از دستاوردهای جدیدش پرداخت. غول جست‌وجو علاوه ‌بر نمایش دستاوردهای نرم‌افزاری و هوش مصنوعی خود، گوشه‌چشمی نیز به دنیای سخت‌افزار داشت و از گوشی‌های هوشمند پیکسل ۳A و پیکسل ۳A ایکس ال رونمایی کرد که قیمت آن‌ها از ۳۹۹ دلار شروع می‌شود.این گوشی‌ها در سه رنگ مشکی،سفید و تقریبا بنفش(!) عرضه خواهد شد.
در ضمینه‌های نرم افزاری از دستیار جدید خود رونمایی کرد که سرعت آن بسیار چشم‌گیر است.این دستیار با دستور کاربر با سرعت بسیار بالایی به او دسترسی می‌دهد تا به بخش مورد نظر خود برسد. از دستور بازکردن ماشین حساب تا کوک کردن ساعت در زمان مورد نظر! از دیگر بخش‌های نرم‌افزاری به می‌توان به دوربین هوشمند گوگل اشاره کرد که فکر می‌کنم با یک مثال می‌توانم بهتر آن را منتقل کنم. فرض کنید در یک رستوران هستید و می‌خواهید غذا سفارش دهید. گارسون منو را برای شما می‌آورد و شما برای انتخاب غذا به مشکل خورده‌اید. اینجا کافیست دوربین خود را روی منو بگیرید تا دوربین بهترین و محبوب‌ترین غذای آن رستوران را برای شما هایلایت کند! برای پرداخت هم می‌توانید فیش را مقابل دوربین قرار دهید تا سهم هر کس و انعامی که قرار است بدهید معین شود. این تغییرات از آخر این ماه اعمال خواهد شد.
از دیگر تحولاتی که شاهد آن خواهیم بود این است که گوشی شما می‌تواند با مشخصات شخصی که از شما دارد، در صورتی که به سفری رفتید، می‌توانید به گوشی دستور دهید تا هتلی برای شما رزرو کند. گوشی به طور خودکار تمام فرم‌های لازم را پر خواهد کرد.
در این کنفرانس از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای بسیار جذاب دیگری نیز مانند Nest Hub Max نیز رونمایی شد و البته شاید مهمترین بخش آن رونمایی از اندروید Q بود. جدیدترین ورژن سیستم عامل اندروید، اندروید ۱۰ که آن را ازین پس آن را با نام اندروید Q خواهیم شناخت، بسیار انعطاف‌پذیر و قابل انطباق است. از ویژگی‌های آن می‌توان به پشتیبانی شبکه‌ی ۵G، زیرنویس ویدئوها به صورت خودکار بدون نیاز به اینترنت، تم تاریک که باتری را بسیار بهینه مصرف می‌کند، به‌ روز رسانی بخش‌های مختلف گوشی به شکل مجزا تا نیازی به ریبوت کامل نباشد، بخش جدید Focus که به کمک آن نرم‌افزارهایی که می‌خواهید را می‌توانید برای مدت دلخواه خارج از دسترس کنید، و قابلیت‌های دیگر اشاره کرد که کار را هرچه بیشتر برای کاربر لذت بخش می‌کند.
به نظر می‌رسد گوگل علاوه بر دنیای جستجو کم‌کم به ضمینه‌های دیگر تکنولوژی پا گذاشته است. شاید قبلا شاهد حضور گوگل در این ضمینه‌ها بودیم اما این کنفرانس دورانداز جاه‌طلبانه‌ی گوگل را بهتر از همیشه نشان داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.