معرفی گوگل دوئو (Google Duo) و دانلود گوگل دوئو برای ویندوز و اندروید

دانلود گوگل دو برای اندروید، ios و ویندوز

گوگل دوئو(Google Duo) چیست؟

Google Duo یک اپلیکیشن موبایل تماس تصویری است که توسط شرکت گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل در تاریخ 18 می 2016 معرفی شد و سپس در تاریخ 16 آگوست 2016 در سراسر جهان منتشر شد. گوگل دوئو نیز همانند اپلیکیشن FaceTime از اپل، WhatsApp از فیس بوک و Skype از مایکروسافت رایگان است؛ بر خلاف اپلیکیشن FaceTime، گوگل دوئو برای دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس است.

نکته اصلی در جذب میلیون ها مخاطب در گوگل دوئو سادگی آن است

نحوه استفاده از گوگل دوو بر خلاف سایر اپلیکیشن های تماس ویدئویی بسیار ساده است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که وارد اپلیکیشن شوید، مخاطبی که می خواهید با آن تماس تصویری بگیرید را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ” Video call “ که در قسمت پایین رابط کاربری وجود دارد کلیک کنید. شما فقط لیستی از مخاطبینتان که گوگل دوئو نصب کرده اند را می توانید مشاهده کنید و همچنین می توانید برای کسانی که از گوگل دوئو استفاده نمی کنند یک پیام متنی ارسال کرده و آن‌ها را به استفاده از گوگل دوئو دعوت کنید؛ گوگل دوئو برای شبکه های اینترنت با پهنای باند کم بهینه سازی شده است و به کاربران اجازه می دهد تا تماس ویدئویی با کیفیت بالا (720p)برقرار کنند؛در صورتی که سیگنال اینترنت شما 2G باشد درست است که نمی توانید تماس ویدئویی با کیفیت عالی برقرار کنید اما در حین تماس هیچ وقفه ای در تماس ویدئویی شما به وجود نمی آید. دوئو به طور خودکار بین سیگنال وای فای و اینترنت تلفن همراهتان بر اساس کیفیت تماس ویدئویی جابه جا می شود و این کار به صورت یکپارچه در پس زمینه انجام می شود.

اگر تلفن همراهتان دارای اندروید 8.0 و بالاتر است می توانید حتی زمانی که از اپلیکیشن های دیگری استفاده می کنید با گوگل دوئو تماس ویدئویی برقرار کنید. در این حالت تماس دوئو به صورت یک پنجره کوچک در گوشه‌ی صفحه موبایلتان نمایش داده می شود.

هربار که گوگل دوئو را باز می کنید، در قسمت پایین نمایی از دوربین، نوار جستجو و گزینه‌ی ” Create Group “ را مشاهده می کنید. برای برقراری یک تماس ویدئویی، کافی است نام مخاطبی که می خواهید با آن تماس تصویری برقرار کنید را در نوار جستجو تایپ کنید، سپس نام آن ها را از داخل لیست مخاطبین خود انتخاب کنید و بر روی گزینه‌ی ” Video call “ که در مرکز انتهای صفحه مشاهده می کنید ضربه بزنید.

هنگامی که یکی از دوستانتان با شما تماس تصویری می گیرد، اگر از دوئو در تلفن همراهتان استفاده می کنید، یک صفحه از این تماس تصویری دریافت می کنید، که شامل نمایی از آنچه که دوربین دوستتان نشان می دهد، نام و یا شماره تماس دوستتان و دکمه هایی برای پاسخ دادن و یا پایان دادن به مکالمه تصویری است. اگر از دوئو در تبلت و یا رایانه های رومیزی و لپتاپ استفاده می کنید ممکن است یک اعلان ساده دریافت کنید که می گوید یک تماس ویدئویی دارید، این اعلان بستگی به تنظیمات نوتیفیکیشن شما دارد.

زمانی که به یک تماس ویدئویی پاسخ می دهید، یا اگر دوستتان به تماس شما پاسخ می دهد، یک صفحه از تماس تصویری خود مشاهده خواهید کرد، که شامل آنچه که دوربین آن شخص نشان می دهد و چهار دکمه می شود. این دکمه ها شامل یک دکمه بی صدا(صامت) ، یک دکمه برای جابجایی بین دوربین های جلو و عقب ، یک دکمه حالت کم نور و یک دکمه پایان تماس است. همچنین یک تصویر کوچک از آنچه که دوربین شما نشان می دهد مشاهده می کنید.(که می توانید برای بزرگنمایی بر روی تصویر کوچک ضربه بزنید، حال تصویر دوربین شما به طور کامل و تصویر دوربین دوستتان در ابعاد کوچک نمایش داده می شود )

می توانید با گوگل دوئو تماس صوتی برقرار کنید

گوگل دوئو

گوگل در به روز‌رسانی آوریل سال 2017 امکان برقراری تماس صوتی را به گوگل دوئو اضافه کرد. کافی است یک شخص از لیست مخاطبین خود انتخاب کنید و بر روی گزینه ” Audio call “ ضربه بزنید تا تماس برقرار شود. همانند تماس های ویدیویی ، تماس های صوتی با دوئو نیز پهنای باند زیادی را نمی گیرند، قابل اعتماد هستند و کیفیت خارق العاده ای دارند.

از شماره موبایل خود برای ثبت نام استفاده کنید و آن را با حساب گوگل خود همگام سازی کنید.

دوئو همانند واتساپ با شماره تلفن موبایلتان کار می کند. در ابتدا باید شماره تلفن خود را وارد کنید و کد فعال سازی که برایتان ارسال می شود را در دوئو بنوسید. سپس می توانید اکانت گوگل خود را به دوئو متصل کنید. با این کار دیگر لازم نیست برای استفاده از گوگل دوئو پیامک تائید برایتان ارسال شود. مخاطبینی که آدرس جیمیل شما را دارند می توانند ببیند که شما از گوگول دوئو استفاده می کنید و همچنین می توانند مستقیما با شما تماس بگیرند.

دوئو لیستی از مخاطبینتان را که از این پلتفرم استفاده می کنند به شما نمایش می دهد و این امکان را برایتان فراهم می کند تا با آن ها تماس ویدئویی برقرار کنید. همچنین می توانید به طور هم زمان با چندین دستگاه به دوئو دسترسی داشته باشید. این قابلیت در روزهای ابتدایی معرفی این پلتفرم امکان پذیر نبود اما بعدها گوگل به دلیل درخواست کاربران آن را به دوئو اضافه کرد.

از طریق موبایل، تبلت و وب به گوگل دوئو دسترسی داشته باشید

دانلود گوگل دوئو اندروید

گوگل دوئو برای سیستم عامل های اندروید و iOS در دسترس است. همچنین شما می توانید از طریق مرورگر وب گوگل کروم در رایانه های رومیزی و لپتاپ خود از آن استفاده کنید.

برای استفاده از دوئو از طریق مرورگر وب، باید به وبسایت duo.google.com مراجعه کنید. در نسخه وب این پلتفرم درست همانند نسخه اندروید، شما قادر خواهید بود مکالمات اخیر و همچنین لیست مخاطبین خود را مشاهده کنید. برقراری تماس با نسخه‌ی وب همانند اندروید است؛ کافی است مخاطبی که می خواهید با او تماس بگیرید را انتخاب کنید و بین تماس ویدئویی و تماس صوتی یکی را انتخاب کرده و تماس برقرار کنید. یکی از مهم‌ترین مشکلات نسخه‌ی وب این پلتفرم آن است که شما نمی توانید تماس گروهی برقرار کنید.

دوئو همچنین در تلفن های Android One ، Pixel و Samsung Galaxy S20 با شماره گیر تلفن تلفیق شده است و به شما امکان می دهد مستقیما با مخاطبین خود از طریق گوگل دوئو تماس ویدئویی برقرار کنید.

اگر از دستگاه ChromeOS مانند Chromebook یا Chromebox استفاده می کنید ، می توانید اپلیکیشن دوئو را از گوگل پلی دانلود کنید، در آن صورت این امکان برایتان فراهم می شود که از طریق رایانه های رومیزی و لپتاپ خود تماس ویدئویی گروهی برقرار کنید.

قابلیت “Knock Knock” پیش نمایش زنده تماس تلفنی را نشان می دهد

دانلود گوگل دوو

این قابلیت به کسانی که با آن ها تماس ویدئویی می گیرید اجازه می دهد پیش از آن که به تماس شما پاسخ بدهند، پیش نمایش زنده از ویدیوی شما را دریافت کنند و فقط زمانی شما می توانید تماس ویدئویی برقرار کنید که شخصی که با آن تماس گرفته اید درخواست شما را قبول کند. اگر از به اشتراک گذاشتن ویدیوی خود قبل از پایان تماس ناراحت هستید می توانید قابلیت ” Knock Knock “ را غیرفعال کنید.

همه تماس های ویدئویی و صوتی رمزگذاری می شوند

یکی از قابلیت های اصلی دوئو رمزگذاری نهایی است. تمام تماس های ویدئویی و صوتی که با این پلتفرم برقرار می کنید؛ بدون در نظر گرفتن این موضوع که از اپلیکیشن اندروید، iOS و یا نسخه وب گوگل دوئو استفاده می کنید، بصورت پیش فرض رمزگذاری می شوند. این بدان معناست شما حریم خصوصی خود را در زمانی که در یک تماس ویدئویی با دوستان یا خانواده هستید، تضمین می‌کنید.

برای صرفه جویی در داده ها تلفن همراه خود از قابلیت ” data saver mode “در گوگل دوئو استفاده کنید

دانلود گوگل دوئو برای اندروید

یکی از قابلیت های گوگل دوئو ” data saver mode “ است، که باعث می شود زمانی که از اینترنت تلفن همراه خود استفاده می کنید از یک حد مشخصی بیشتر اینترنت مصرف نشود و داده‌‌ی کمتری را مصرف کنید. برای فعال سازی این قابلیت در ابتدا وارد تنظیمات دوئو شده و سپس گزینه‌ی ” Data Saving mode “ را فعال کنید. با انجام این کار شما می توانید قبل از برقراری تماس تصویری، پیش‌نمایش کیفیت ویدئو را مشاهده کنید و در صورتی که کیفیت ویدئو مورد پسندتان باشد، گوگل دوئو دیگر اینترنت بیشتری را مصرف نمی کند. البته گوگل دوئو برای صرفه جویی در مصرف اینترنت به صورت پیش فرض پهنای باند را تا حدود 1 مگابیت بر ثانیه از طریق تلفن همراه محدود می کند و اجازه نمی دهد بیشتر از آن مقدار از داده اینترنت گوشی موبایلتان استفاده شود.

می توانید به طور هم زمان با 12 نفر تماس ویدئویی گروهی برقرار کنید

دانلود گوگل دوئو برای ویندوز

زمانی که گوگل این پلتفرم را معرفی کرد کاربران فقط می توانستند با یک نفر تماس ویدئویی برقرار کنند. اما گوگل به مرور زمان و با توجه به درخواست های کاربران ویژگی های دیگری را به دوئو اضافه کرد تا که امروزه دوئو به یکی از قوی ترین پلتفرم ها تماس ویدئویی گروهی تبدیل شده است. به طوری که شما می توانید به طور هم زمان با 12 نفر تماس ویدئویی بگیرید. برای انجام این کار ، شما باید یک گروه راه‌اندازی کنید و بر روی گزینه‌ی ” Start “ کلیک کنید. سپس تمام اعضای آن گروه یک پیغام برای پیوستن به تماس دریافت خواهند کرد.

همان طور که قبلا گفتیم لازم است بدانید، با نسخه وب گوگل دوئو نمی توانید تماس گروهی برقرار کنید. دوئو فقط به افرادی که از Chromebook یا Chromebox استفاده می کنند ، اجازه می دهد تماس ویدئویی گروهی بگیرند.

گوگل دوئو به شما امکان می دهد پیام های صوتی و تصویری به مخاطبین خود ارسال کنید

نحوه کار با Google Duo

شما می توانید در گوگل دوئو برای مخاطبین خود پیام های صوتی و تصویری تا حداکثر 30 ثانیه ارسال کنید. برای این کار کافی است در داخل اپلیکیشن گوگل دوئو بر روی پنجره پیغام کلیک کنید. پیام هایی که دریافت می کنید از اولین باری که آن ها را می بینید به مدت 24 ساعت قابل مشاهده هستند، اگر می خواهید به آن ها بعد از 24 ساعت دسترسی داشته باشید می توانید آن ها را دانلود کرده و در دستگاه خود ذخیره کنید.

تغییر تنظیمات در گوگل دوئو 

نحوه کار با Google Duo

برای ایجاد تغییر در تنظیمات گوگل دوئو، در صفحه اصلی دوئو بر روی آیکون سه نقطه‌ی افقی که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. سپس گزینه های تنظیمات (Settings)، راهنما (Help) و بازخورد و نظرات (Feedback) برایتان نمایش داده می شود. حال بر روی گزینه ” Settings  “ کلیک کنید.

در زیر این منوی، تنظیمات مختلفی از جمله غیرفعال کردن قابلیت Knock Knock و حالت کم نور (Low-light mode) وجود دارد که می توانید تغییر دهید. همچنین می توانید استفاده از داده های تلفن همراه خود را محدود کنید، حساب گوگل (جیمیل) خود را اضافه کنید، بعضی از مخاطبین و شماره های موبایل را بلاک کنید، تنظیمات نوتیفیکیشن را به گونه ای تغییر دهید که هنگام تماس لرزش داشته باشد(فقط برای اندروید) و اکانت گوگل دوئو خود را خذف کنید.

چگونه از Google Duo استفاده کنیم؟

  1. اپلیکیشن گوگل دوئو را برای سیستم عامل اندروید ویا iOS موبایل خود دانلود کنید.
  2. با سیاست های حریم خصوصی گوگل و شرایط خدمات دوئو موافقت کنید. به این صورت که اجازه دهید گوگل دوئو به میکروفون و دوربین موبایلتان دسترسی داشته باشد.
  3. شماره تلفن خود را وارد کنید، سپس یک کد تائید برایتان ارسال می شود، آن کد تائید را در دوئو بنویسید.
  4. حال رابط کاربری گوگل دوئو برایتان نمایش داده می شود، رابط کاربری دوئو صفحه است که به دو قسمت تقسیم شده است، قسمت بالایی یک نوار جستجو را نشان می دهد و درقسمت پایین آنچه که دوربین شما می بیند و تب ایجاد گروه را مشاهده خواهید کرد.
  5. شما در گوگل دوئو به طور پیش فرض تماس ویدئویی برقرار می کنید، پس اگر می خواهید تماس صوتی برقرار کنید بر روی آیکون تلفن ضربه بزنید.
  6. برای برقراری تماس ویدئویی بر روی گزینه‌ی ” Search contacts or dial number “ کلیک کنید.
  7. حال در این قسمت  نام کسانی که می خواهید با آن ها تماس بگیرید را جستجو کنید و اگر آن شخص در لیست مخاطبینتان نیست می توانید شماره تلفن آن را وارد کنید.
  8. اگر مخاطب شما از گوگل دوئو استفاده می کند، تماس برقرار می شود. در غیر این صورت دوئو به شما پیشنهاد می کند یک پیام متنی برای دعوت از آن ها برای نصب دوئو ارسال کند.

دانلود گوگل دوو برای اندروید :

دانلود نسخه اندروید

دانلود گوگل دوو برای ویندوز :

نسخه ویندوز و تحت وب

دانلود گوگل دوئو برای آیفون :

دانلود نسخه ios

اخبار گوگل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.