بیشتر مراقب پست‌های اینستاگرام خود باشید!

 

دیشب فیسبوک برای بازپس گیری اعتبار خود چند بیانیه صادر کرد. این بیانیه ها بیشتر به این سمت بودند که ابزارهایی در اختیار کاربران قرار دهند تا پیشنهادات مناسب تری بسته به نیاز و سلیقه ی آن ها در اختیارشان قرار گیرد تا به این ترتیب افرادی که اطلاعات نامرتبط منتشر می کنند عقب رانده شوند.
در راستای این بیانیه ها، اینستاگرام هم به عنوان یکی از اعضای بزرگ فیسبوک می خواهد از پست های نامربوط جلوگیری کند.
اینستاگرام اعلام کرد: (( ما شروع به جلوگیری از پست های نامناسب کردیم حتی اگر این پست ها در راستای سیاست های اینستاگرام باشد))
این به این معناست که ممکن است که پست های خشن، برهنه یا توهین آمیز که در این فضای مجازی دست به دست می شوند و تا الان از نشر آن ها جلوگیری نشده، بیشتر زیر ذره بین قرار می گیرند. با این که این می تواند یک خبر عالی باشد، اما کار ناظرین اینستاگرام بسیار سخت خواهد شد.
یک پست که در آن برهنگی وجود دارد اما هیچ یک از قوانین اینستاگرام را نقض نمی کند ممکن است نمایش داده نشود. این مسئله به خودی خود تعریف دقیقی ندارد و ابهام زیادی باقی می گذارد که ازین به بعد چه پستی ( برهنگی ) محسوب می شود. این ابهام برای جوک ها و شوخی هایی که ممکن است بعضی ها دوست نداشته باشند هم وجود دارد. یک ناظر محتوا ممکن است هر جک یا شوخی ای را نامناسب تشخیص داده و آن را از حضور در صفحات پیشنهادی نمایش ندهد. تمام این مسائل به طور حتم بحث های زیادی در ((سانسور)) در اینستاگرام ایجاد خواهد کرد.
این نوع محتواها، با این که در صفحه ی شخصی فردی که آن ها را بارگذاری کرده دیده می شوند، در هشتگ ها و اکسپلور دیده نخواهند شد.
طبق گزارش TechCrunch ، اینستاگرام برای یافتن این گونه پست ها موقتا از هوش انسانی تعدیل کننده ی حدود محتوا استفاده خواهد کرد. اما بعد از مدتی به الگوریتم تبدیل شده و به کامپیوتر سپرده می شود.
هیچ قانونی برای تعیین کردن محتوای ((توصیه نشده)) یا ((حدود محتوا)) وجود ندارد که طبق قوانین اینستاگرام باشد اما سیستم سانسور جدید آن را نشان دهد.
اگر فکر کنیم که ناظرین محتوا جانب داری کنند(که اکثر انسان ها ناخود آگاه این گونه هستند) و یک جک که از نظر من خنده دار است اما ناظر محتوا آن را بی مزه می داند را حذف کند، این مسئله قطعا به مرور زمان تاثیرات مخربی خواهد داشت.
فیسبوک قبل ها از چنین سیستمی استفاده کرد و با شکست مواجه شد. اینستاگرام، با این سیستم جدید ممکن است افراد بسیار زیادی را از دست بدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.