تفاوت وبسایت و اپلیکیشن چیست و مزایا داشتن اپلیکیشن چیست

تفاوت اپلیکیشن و وبسایت در چیست ؟ برترین مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب و کارها چیست

همان طور که می دانیم تکنولوژی و فناوری تمامی بخش های یک جامعه را دربر گرفته اند . امروزه تکنولوژی با سرعت فراوانی در حال پیشرفت است به همین دلیل است که همه ی افراد در تلاش اند تا خود را با آن همگام و همسو کنند. چند دهه ی پیش تنها چیزی که صاحبان کسب و کار برای فروش محصولات و خدماتشان نیاز داشتند یک فروشگاه فیزیکی بود که افراد برای رفع نیاز های خود به این فروشگاه ها مراجعه می کردند و یا به صورت تلفنی سفارشات خود را ثبت می کردند.

به تدریج با آمدن اینترنت همه چیز تغییر کرد. با ظهور اینترنت تمام فروشگاه های فیزیکی برای آن که بتوانند سرپا باقی بمانند مجبور به راه اندازی وبسایت های کاربردی شدند. در همین بین خیلی از این فروشگاه ها به دلیل آن که نتوانستند خود را با شرایط جدید سازگار کنند، کسب و کار خود را از دست دادند.

مدتی بعد تکنولوژی از وبسایت های دسکتاپ به وبسایت های گوشی های موبایل انتقال پیدا کرد، چرا که مردم از طریق گوشی های تلفن همراه دسترسی بیشتری به اینترنت داشتند تا از طریق لپتاپ و کامپیوتر. پس صاحبان کسب و کارها دست به اقدامات تازه ای زدند و وبسایت هایی که راه اندازی کرده بودند را با گوشی های هوشمند سازگار کردند تا آن ها به درستی در گوشی های موبایل نمایش داده شوند. در این بین بود که سر و کله اپلیکیشن های موبایل پیدا شد و دیگر داشتن وبسایت به تنهایی کافی نبود و کسب و کارها برای تامین راحتی مشتریان خود به اپلیکیشن های موبایل نیاز داشتند.

افزایش نصب اپلیکیشن

وبسایت و اپلیکیشن تفاوت قابل ملاحظه ای با یکدیگر دارند. وبسایت ها فضایی از اینترنت هستند و می توانند یک یا چندین صفحه را شامل شوند. به عبارت دیگر می توان گفت وبسایت ها مجموعه از صفحات وب متصل بهم هستند که یک صفحه اصلی داشته و بر روی یک سرور قرار دارند و به طور ویژه تمرکز آن ها بر روی محتوا است و اطلاعات کاملی از یک شخص و یا خدمات و .. را در اختیار کاربران قرار می دهند.

اما اپلیکیشن های موبایل برنامه های کاربردی هستند که کاربران با توجه به سیستم عامل های گوشی های هوشمند خود آن ها را نصب می کنند، در واقع می توان گفت اپلیکیشن ها یک ماهیت فیزیکی بر روی دستگاه های موبایلتان ایجاد می کنند و شما می توانید از امکانات آن ها بدون نیاز به اینترنت استفاده کنید.

همچنین تفاوت هایی در طراحی آن ها نیز وجود دارد به طوریکه که وبسایت ها برای به نمایش درآمدن بر روی کامپیوترهای شخصی با حداقل 15 اینچ سایز طراحی می شوند در صورتی که در طراحی اپلیکیشن ها این موضوع در نظر گرفته شده است که در همه نوع سایز از 3 اینچ تا 10 اینچ به طور کامل نمایش داده شوند.

در دنیای امروز به دلیل مزایای متعدد اپلیکیشن های موبایل نیاز به آن ها نیز به شدت احساس می شود، به همین دلیل است که در حال حاضر توسعه اپلیکیشن ها از محبوبیت بالایی برخوردار است و به یکی از بزرگ ترین تجارت ها تبدیل شده است. همانطور که گفتیم روز به روز به متقاضیان طراحی اپلیکیشن های گوشی های هوشمند افزوده می شود؛ به همین دلیل شاهد افزایش روز افزون تاسیس شرکت های توسعه اپلیکیشن هستیم.

جای تعجب نیست که در حال حاضر برنامه نویسان مورد توجه شرکت های توسعه دهنده اپلیکیشن قرار گرفته اند و نسبت به سایر متخصصان دستمزدهای بیشتری را دریافت می کنند.

با توجه به توضیحات بالا متوجه شدید که داشتن یک اپلیکیشن کاربردی برای کسب و کارتان لازم و ضروری است زیرا شما با داشتن اپلیکیشن از ترافیک منظم مطمئن هستید، ترافیک منظم منجر به افزایش بازدید کاربران از وبسایتتان می شود و از آن جایی که مشتریان فقط در زمان هایی که می خواهند محصولات و یا خدمات شما را سفارش بدهند از اپلیکیشنتان استفاده می کنند پس یک اپلیکیشن کاربردی منجر به افزایش ترافیک با نرخ تبدیل بالاتر می شود.

ویژگی های بسیار مهم دیگری برای اپلیکیشن ها وجود دارد که تاثیر به سزایی بر روی فروش و سودآوری شما خواهند داشت و ممکن است شما بدون دانستن آن ها نتوانید بهترین نتیجه و بهره وری را از اپلیکیشن های اختصاصی کسب و کارتان به دست آورید. پس قصد داریم در ادامه ی مقاله درباره ی این ویژگی ها صحبت کنیم.

بازخورد سریع

هر اپلیکیشن تلفن همراه باید قابلیت بازخورد سریع را داشته باشد. این قابلیت در اپلیکیشن می تواند به صورت یک لینک، یک دکمه، یک الگوی ایمیل خالی و یا یک الگوی پیام ساده وجود داشته باشد. این ویژگی باعث می شود مشتریانتان به راحتی نظرات خودشان را برای شما ارسال کنند و هرچه مشتریانتان نظراتشان را راحت تر با شما درمیان بگذارند شما نظرات بیشتری را از آن ها دریافت خواهید کرد و این نظرات و بازخورد ها منجر به بهبود کسب و کارتان می شود زیرا بهترین ایده‌ها معمولا از بازخورد مشتریان گرفته می‌شوند.

دکمه اشتراک گذاری

شما باید در اپلیکیشن خود یک دکمه اشتراک گذاری ایجاد کنید و اپلیکیشنتان را با تمام شبکه های اجتماعی محبوب یکپارچه کنید. این قابلیت باعث می شود تا کاربران اپلیکیشن بتوانند تبلیغات و محتوای خود را به راحتی با دیگران به اشتراک بگذارند.

تجزیه و تحلیل

این قابلیت یکی از مهم ترین ویژگی های داشتن اپلیکیشن است. این کار به شما کمک می کند تا آمارهای زیادی را از اپلیکیشن های کاربردی خود دریافت کنید و آن ها را تجزیه و تحلیل کنید و هنگام ارتقا دادن و ایجاد تغییرات در اپلیکیشن خود از این گزارش ها کمک بگیرید. همچنین این گزارشات به شما کمک می کنند ویژگی هایی که منجر به افزایش ترافیک و بهره وری می شوند و مواردی که به کسب و کارتان آسیب می رسانند را بشناسید.

تحلیل و بررسی

جستجو و فیلترها

اگر یک لیست طولانی از خدمات و محصولاتتان داشته باشید و آن ها را در اختیار مشتریانتان قرار دهید، ممکن است برای آن ها دشوار باشد تا بتوانند در میان این لیست طولانی چیزی که به دنبال آن هستند را پیدا کنند. فقط تعداد کمی از مشتریان این صبر و حوصله را دارند که تمامی لیست پیشنهادی شما را برای پیدا کردن محصول و یا خدمات مورد نیازشان مشاهده کنند، پس بهتر است قابلیت جستجو و فیلتر را در اپلیکیشن خود بگنجانید. در این صورت مشتریانتان به جای آن که تمام لیست را مشاهد کنند، می توانند آن چه را که می خواهند توسط فیلترهای موجود توصیف کرده و از طریق آن جستجو کنند.

مزایای داشتن اپلیکیشن : جستجو و فیلترها

عملکرد خوب

هیچ چیز به اندازه یک اپلیکیشن کند، دیوانه کننده و ناامید کننده نیست. اپلیکیشنی که شما طراحی می کنید باید خیلی سریع بارگذاری شود و در هیچ صورتی نباید هنگ کند و از کارایی آن کاسته شود. اگر مشتریانی از مناطق محروم با سرعت های پایین اینترنت دارید توصیه ی ما به شما این است که اپلیکیشن خود را به گونه ای طراحی کنید که به سیگنال های اینترنتی پایین به درستی پاسخ بدهد و از عملکرد آن کاسته نشود.

امنیت

بدون داشتن این قابلیت تمامی قابلیت های دیگر بی فایده است؛ زیرا در صورتی که اطلاعات کاربرانتان توسط هکرها دزدیده شود مشکلات زیادی برای شما به وجود می آید و شما باید مبالغ زیادی را بپردازید، به طوری که مشتریانتان می توانند از شما شکایت کنند و خسارت دریافت کنند. بنابراین به هنگام توسعه اپلیکیشن خود، امنیت را به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در نظر بگیرید.

فرم ارزان تبلیغات

شما زمانی که بر روی بیلبورد ها تبلیغات می کنید، هدفتان از آن چیست؟ هدف شما این است که کسب و کارتان را به طور مداوم به مخاطبینتان یادآوری کنید. اینطور نیست؟ داشتن اپلیکیشن اختصاصی برای کسب و کارتان بر روی تلفن های موبایل نیز همین کار را برایتان انجام می دهد. از آن جایی که مخاطبینتان اپلیکیشن های زیادی را در گوشی های هوشمند خود دارند و روزانه برای رفع نیازهای خود از آن ها استفاده می کنند هر بار که از تلفن همراه خود استفاده کنند اپلیکیشن شما را مشاهده می کنند و این یک یادآوری ثابت از وجود شما است. حال سوال ما از شما این است؛ آیا هیچ ایده‌ای در مورد این که هر کاربر به صورت روزانه چندین بار از دستگاه تلفن همراه خود استفاده می‌کند، دارید؟

تبلیغات ارزان

ارتباط آسان

با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی کسب و کارتان، ارتباط و تعامل بین شما و مشتریان آسان تر و سریع تر اتفاق خواهد افتاد. اپلیکیشن های تلفن موبایل با چنان راحتی به همراه هستند که اگر شما همین الان با توسعه دهندگان اپلیکیشن ها تماس نگیرید و خواستار طراحی اپلیکیشن اختصاصی خود نباشید؛ مشتریانتان یکی از رقبای شما که دارای اپلیکیشن اختصاصی است را جایگزین شما خواهند کرد.
از آن جایی که پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا صاحبان مشاغل مجبور شوند اپلیکیشن های کسب و کار خود را داشته باشند، تقاضا برای توسعه اپلیکیشن افزایش چشم گیری داشته است.

در حالی که برخی از شرکت‌ها درخواست یک اپلیکیشن کاربردی جدید را دارند، برخی دیگر به دنبال به روز رسانی منظم و ارتقا آن‌ها هستند.

طبیعتا، زمانی که تقاضای بالایی برای یک سرویس خاص وجود دارد، روز به روز به تعداد ارائه دهندگان چنین خدماتی افزوده می شود. به همین دلیل امروزه شرکت‌های توسعه ی اپلیکیشن های کاربردی بیشتری نسبت به سال‌های گذشته تاسیس شده اند.

این موضوع یک پیشرفت خوبی محسوب می شود، اما مشکلات خود را نیز به همراه دارد به طوری که بسیاری از برنامه نویسان صلاحیت چندانی ندارند پس باید به هنگام استخدام یک برنامه نویس بسیار مراقب باشید تا در آینده به مشکل نخورید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.