افزونه های گوگل ادز را بهتر بشناسیم

بارها برایتان پیش آمده است هنگامی که یک کلمه کلیدی را جستجو می کنید یا به دنبال خرید یک محصول در شبکه جستجوی گوگل هستید، به آگهی های تبلیغاتی  که در بالا و پایین صفحات نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شوند،برخورد می کنید. این آگهی ها هر کدام ساختار و شکل و شمایل مخصوص به خود را داشته و مشابه نیستند و در تعداد خطوط متن تبلیغ و لینک ها تفاوت دارند. این تفاوت ها از قابلیت های تبلیغات در گوگل ادز ناشی می شوند، که افزونه های تبلیغ گوگل ادز نام دارند.

حال در تصویر زیر نمونه ای از افزونه های به کار رفته در تبلیغات گوگل ادوردز را مشاهده می کنید.

اسکریپت های تبلیغات در گوگل

اکنون ما در این مقاله قصد داریم شما را با افزونه های تبلیغات در گوگل آشنا کرده و به بهینه کردن کمپین های تبلیغاتی شما کمک کنیم.

افزونه تبلیغات گوگل ادز چیست؟

همان طور که گفتیم گوگل قابلیت هایی در پلتفرم گوگل ادوردز در اختیار شما قرار داده است که این امکان را برای شما فراهم می کند تا تبلیغات خود را منحصربه فرد کرده و به متن اصلی تبلیغات خود در گوگل، لینک ها و قسمت های متنوع و کاربردی را اضافه کنید. این قسمت هایی که به تبلیغات خود اضافه می کنید تا تبلیغتان فضای بیشتری از صفحه نتایج جست و جوی گوگل را به خود اختصاص دهد ، همان افزونه ها و یا Extensioans تبلیغات در گوگل هستند.

گوگل ادوردز افزونه های تبلیغاتی زیادی را دارا است که هر کدام از آن ها دارای عملکرد های تبلیغاتی و مزایای مخصوص به خود است که باعث افزایش نرخ کلیک یا CTR تبلیغات شما می شوند و به شما کمک می کنند جایگاه بهتر و بیشتری را در صفحه نتایج جستجوی گوگل به دست آورید ، هرچه تبلیغاتتان در جایگاه بالاتری از صفحه نتایج جست و جوی گوگل نمایش داده شوند، شانس شما برای این که کاربران تبلیغاتتان را ببینند بیشتر خواهد شد و در نهایت هزینه ی کمتری را برای تبلیغات خود پرداخت خواهید کرد.

 شما می توانید با استفاده از افزونه های تبلیغات گوگل ادوردز اطلاعات بیشتری از کسب و کارو محصولاتتان را در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار دهید و رفتار و نیازهای آن ها را تحلیل کنید. همچنین مشتریان و کاربران می توانند سریع تر به اهداف خود رسیده و آن ها را پیگیری کنند.

مزایای استفاده از افزونه های تبلیغ گوگل ادوردز

افزونه های تبلیغ، اطلاعات بیشتری را در اختیارکاربران قرار می دهند:

اکستنشن های گوگل ادوردز این امکان را برای شما فراهم می کنند تا اطلاعاتی از خدمات و محصولاتتان را که در متن تبلیغات خود ذکر نکرده اید، ارائه کنید، به این صورت که افزونه ها باعث می شوند شما فضای بیشتری برای تبلیغات در اختیار داشته باشید و با استفاده از آن ها توضیحات و اطلاعات بیشتری از کسب و کار و محصولاتتان در اختیار مخاطبین خود قرار دهید.

افزونه های تبلیغ گوگل ادز باعث افزایش نرخ تبدیل تبلیغات شما می شوند:

اکستنشن های گوگل ادز باعث می شوند که تبلیغات شما اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطبینتان قرار دهند، پس احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران بر روی تبلیغات شما کلیک کنند.
به عنوان مثال: وقتی شما از افزونه موقعیت (Location Extension) برای تبلیغ خود استفاده می کنید، تبلیغتان برای یک کاربر که به دنبال فروشگاه برای خرید و بازدید است، بسیار مفید بوده و به احتمال زیاد بر روی آن کلیک خواهد کرد. پس افزونه موقعیت برای کسب وکارهای دارای یک فروشگاه بسیار مفید خواهد بود.

افزونه های تبلیغ گوگل ادوردز بر جایگاه تبلیغ شما تاثییر می گذارند:

همان طور که می دانید افزونه های گوگل ادوردز بر نرخ تبدیل و هم ارتباطی تبلیغات شما تاثیر می گذارند در نتیجه باعث افزایش نمره کیفیت وبسایتتان شده و رتبه و جایگاه تبلیغاتتان را افزایش می دهند.

هال واریان در ویدئویی که مناقصه گوگل ادوردز را توضیح داده است ، به وضوح تاثیر افزونه های تبلیغ در رتبه بندی تبلیغات را بیان می کند.

با استفاده از افزونه های تبلیغات در گوگل ادز، تبلیغات خود را معتبر و قابل اعتماد کنید:

وقتی شما با استفاده از افزونه های تبلیغ در گوگل، شماره تماس و موقعیت کسب و کارتان را با جزئیات در تبلیغات خود ذکر می کنید، کاربران به صحت و سقم کسب و کارتان شک نخواهند کرد و چنین جزئیاتی منجر به اعتماد سازی آن ها نسبت به کسب و کارتان می شود.

افزونه لینک های سایت (Sitelinks Extension)

تبلیغات در گوگل

سایت لینک ها یکی از بهترین و کارآمد ترین افزونه هایی هستند که گوگل ادوردز در اختیار کاربران خود قرار داده است. برای افزودن لینک های بیشتر به تبلیغات در گوگل خود می توانید از افزونه ی سایت لینک (Sitelinks Extension) استفاده کنید، سایت لینک ها  این امکان را برای شما فراهم می کنند که بین ۲ تا ۸ لینک را به پایین لینک اصلی تبلیغات خود در گوگل اضافه کنید. ممکن است شما صفحات جداگانه ای در سایت خود برای تعرفه قیمت ها، شرایط سفارش و…داشته باشید، سایت لینک ها می توانند کاربران را به این صفحات خاص از وبسایتتان منتقل کنند، زمانی که کاربران بر روی سایت لینک های شما کلیک می کنند مستقیما به آن چیزی که می خواهند بدانند و یا خرید کنند هدایت می شوند.
گوگل می تواند حداکثر ۸ سایت لینک را زیر تبلیغات شما نمایش دهد و اگر تعداد لینک های بیشتری را اضافه کنید، گوگل به صورت خودکار تعدادی از آن ها را برای نمایش انتخاب می کند. سایت لینک ها در تبلیغات در بالا و پایین نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شوند.
سایت لینک کاربران را به بازدید از سایتتان ترغیب می کند. همین امر باعث افزایش نرخ CTR وبسایت شده و افزایش بازدید و ترافیک سایت را به همراه دارد و باعث افزایش رتبه سئوی وبسایت شما خواهد شد.
لازم است بدانید وقتی کاربران بر روی سایت لینک های تبلیغات شما کلیک می کنند، به میزان مبلغ پیشنهادی شما برای هر کلمه کلیدی که کاربران جستجو می کنند هزینه دارد، به عبارت دیگر هیچ تفاوتی میان کلیک کردن بر روی سایت لینک ها و متن اصلی تبلیغ وجود ندارد.

مزایای استفاده از افزونه لینک های سایت(Sitelinks Extension ) :

میانبر(Short-cuts) صفحاتی از وبسایت: این امکان را برایتان فراهم می کند تا برای بازدید مخاطبینتان از صفحات محبوب و پر بازدید وب سایت خود، میانبر هایی(Short-cuts) را ایجاد کنید.
به روز رسانی منظم: شما می‌توانید در هر زمان که مایل هستید مطابق با فروش و پیشنهادهای خاصی که برای مخاطبین و مشتریان خود در نظر گفته اید، بدون از دست دادن آمار عملکرد خود، این لینک های وبسایت (Sitelinks) را به روز رسانی کنید.
تبلیغ برای پیشنهادات ویژه: شما می‌توانید به جای آن که تبلیغ جدیدی را برای یک پیشنهاد ویژه خود در نظر بگیرید، یک صفحه فرود جدید مطابق با پیشنهاد خاصتان به تبلیغ خود اضافه کنید.
هیچ چیز اضافی: هیچ هزینه یا شارژ اضافی برای فضای بیشتری که سایت لینک ها در تبلیغاتتان اشغال خواهند کرد، نمیپردازید.
سفارشی سازی آسان: شما می توانید لینک های سایت (Sitelinks) تبلیغاتتان را برای دستگاه های تلفن همراه سازگار کنید، همچنین می توانید تاریخ های شروع و پایان پیشنهادات خاص و ویژه ی خود را تعیین کنند.

افزونه تماس (Call Extension)

اکستنشن های گوگل ادز

افزونه تماس و یا همان Call Extension این امکان را برای شما فراهم می کند تا شماره تماس خود را به تبلیغات خود در گوگل اضافه کنید، که به میزان قابل توجهی باعث افزایش نرخ کلیک بر روی تبلیغاتتان می شود.
هنگامی که افزونه تماس در تبلیغات نمایش داده می شود، کاربران می توانند با کلیک کردن بر روی آن با شما تماس بگیرند، به عبارت دیگر کاربران تعامل بیشتری با تبلیغاتتان برقرار کرده و شانس بیشتری برای دریافت و پیگیری تبدیلات شما وجود دارد. این افزونه فقط در گوشی های هوشمند نمایش داده می شود یعنی در صورتی این افزونه برای شما فعال می شود که با دستگاه موبایل خود وارد گوگل شوید.
این موضوع را توجه کنید که وقتی کاربران بر روی شماره تماس تبلیغات شما در گوگل کلیک می کنند، همانند کلیک کاربران بر روی متن تبلیغ هزینه ای به میزان مبلغ پیشنهادی شما برای هر کلمه کلیدی که کاربران جستجو می کنند به همراه خواهد داشت، پس می توان گفت گوگل میان کلیک کردن بر روی متن تبلیغ و یا شماره تماس هیچ تفاوتی قائل نشده است.
متاسفانه باید بگوییم که هم اکنون امکان استفاده از این افزونه برای کمپین های تبلیغاتی گوگل ادوردز در ایران وجود ندارد و نمی توان شماره تماس را به کمپین های تبلیغاتی اضافه کرد. اما اصلا نگران نباشید؛ برای اضافه کردن شماره تماس به تبلیغات در گوگل ترفندهایی لازم است که تیم حامی مارکتینگ شما را در این زمینه یاری خواهد کرد.

مزایای استفاده از افزونه تماس (Call Extension):

افزایش تبدیل: این افزونه منجر می شود که مخاطبینتان با یک کلیک با شما تماس بگیرند، در نتیحه نرخ تبدیل شما به طرز چشمگیری افزایش می یابد.
بدون هزینه یا شارژ اضافی: مانند بسیاری از افزونه های گوگل ادوردز ، اینجا نیز نرخ کلیک استاندارد برای تماس هایی که با شما انجام می شود در نظر گرفته می شود و شما هزینه ای مازاد بر آن نمی پردازید.

افزونه کال آوت (Callout Extension)

افزونه های تبلیغ در گوگل ادوردز

می دانیم متن تبلیغات در گوگل ادوردز بسیار محدود بوده و تعداد کاراکتر های محدودی در تبلیغ نمایش داده می شوند، اما شما با استفاده از افزونه Callout می توانید این مشکل را تا حدودی بر طرف کنید.
استفاده از افزونه Callout Extension این امکان را برای شما فراهم می کند تا عباراتی را در زیر قسمت توضیحات تبلیغات خود اضافه کنید، این عبارات پیشنهادات منحصر به فردی مانند حمل و نقل رایگان یا سرویس ۲۴ ساعته بوده که شما برای مشتریان خود در نظر می گیرید. زمانی که مشتریان تبلیغات شما و این عبارات را مشاهده می کنند می توانند اطلاعاتی درباره کسب و کار، محصولات و خدمات شما دریافت کنند.
شما می توانید هر تعداد که می خواهید کال آوت به تبلیغات خود اضافه کنید، اما گوگل به تعداد ۱ الی ۴ کال آوت که تاثیر مثبتی بر افزایش نرخ کلیک تبلیغتان دارد را به طور تصادفی انتخاب کرده و نمایش می دهد.
اضافه کردن کال آوت به تبلیغاتتان باعث می شود تبلیغتان فضای بیشتری را اشغال کرده و بهتر و بیشتر دیده شود. پس توصیه می شود با استفاده از آن ها عملکرد تبلیغات خود را بهبود بخشیده و نمره کیفیت خود را افزایش دهید و هزینه کمتری برای تبلیغات خود پرداخت کنید.

افزونه پروموشن (Promotion Extension)

تبلیغات در گوگل

شما با استفاده از افزونه پروموشن می توانید هدیه های ویژه و تخفیف هایی که برای مشتریان خود در نظر گرفته اید را به متن تبلیغات خود اضافه کنید، پس اگر خدمات و محصولاتی با قیمت های رقابتی دارید، می توانید قیمت های پایین تری نسبت به رقیبان خود در نظر بگیرید و این پیشنهادات ویژه را با استفاده از افزونه پروموشن در تبلیغات خود برای مشتریانتان نمایش دهید.
البته این افزونه به تازگی به گوگل ادوردز اضافه شده است و استفاده از آن زمانی امکان پذیر است که از رابط کاربری جدید گوگل ادوردز استفاده کنید.

افزونه Structured Snippet

تبلیغات در گوگل ادز

اگر محصولات و خدمات بسیار متنوع و ویژه ای دارید می توانید از افزونه Structured Snippet (استراکچرد اسنیپت) برای معرفی آن ها استفاده کنید. این افزونه این امکان را برای شما فراهم می کند تا حداقل چهار محصول و خدمات خود را به مشتریانتان معرفی کنید. به طور مثال اگر فروشگاه کفش دارید می توانید با استفاد از این افزونه بگویید چه مدل کفش هایی با چه برند هایی و در چه طرح هایی در فروشگاهتان دارید.
البته باید بگوییم امکان استفاده از زبان فارسی در این افزونه وجود نداشته و برای معرفی و خدمات و محصولاتتان باید از زبان انگلیسی استفاده کنید. اما شما اگر می خواهید به زبان فارسی تبلیغات کنید، می توانید از header انگلیسی و گزینه های فارسی و یا انگلیسی استفاده کنید.

افزونه مکان (Location Extension)

استفاده از افزونه مکان یا لوکیشن این امکان را برای شما فراهم می کند تا محل و آدرس کسب و کارتان را به تبلیغات خود در گوگل اضافه کنید و مشتریان خود را به بازدید از محل کسب و کارتان ترغیب کنید. اما متاسفانه به دلیل شرایط موجود، امکان اضافه کردن آدرس ایران در گوگل ادز وجود نداشته و نمی توانیم در ایران از افزونه موقعیت استفاده کنیم.

مزایای استفاده از افزونه موقعیت ( لوکیشن ):

افزایش نرخ تبدیل : استفاده از اکستنشن های لوکیشن به طور متوسط باعث افزایش نرخ تبدیل تا ۱۰ درصد شده که متقابلا موجب افزایش نمره کیفی تبلیغاتتان می‌شود.
باعث افزایش جایگاه تبلیغ شما می گردد : از جمله نتایج افزایش نمره کیفی می‌توان به بالا تر رفتن جایگاه تبلیغات شما در گوگل اشاره کرد.
تجربه کاربری بهتر : لوکیشن اکستنشن کمک می کند که تجربه کاربری بازدیدکنندگان تبلیغتان افزایش پیدا کند که دلیل آن راحت تر بودن دسترسی کاربران به سایت شماست.
پوشش گسترده : باعث می شود که تبلیغاتتان در سرتاسر موقعیتی که می‌خواهید نمایش داده شوند.
سرعت تبدیل سریعتر : با استفاده از این اکستنشن شما می توانید کسانی را که از لحاظ جغرافیایی به کسب و کارتان نزدیک هستند را مورد هدف قرار دهید که موجب افزایش روند سرعت خرید توسط آن ها می گردد.
افزایش اعتماد : باعث افزایش اعتماد مشتری ها به کسب و کار شما می شود که دلیل آن نمایش آدرس و همچنین شماره تماس شما در کنار تبلیغ می باشد.

افزونه اپلیکیشن (App Extension)

این افزونه زمانی برای شما کارآمد خواهد بود که برای کسب و کارتان اپلیکیشنی داشته باشید، در این صورت می توانید با استفاده از آن، اپلیکیشن خود را به کاربرانتان نمایش دهید. کاربرانی که توسط دستگاه موبایل تبلیغات شما را مشاهده می کنند، لینک دانلود اپلیکیشن برای آن ها قابل دسترسی خواهد بود و با کلیک کردن بر روی آن می توانند اپلیکیشنتان را دانلود کنند.

افزونه ارسال پیامک (Message Extension)

شما می توانید با استفاده از افزونه ارسال پیامک، شماره تماس خود را در تبلیغاتتان قرار دهید و کاربران با کلیک کردن بر روی آن به شما پیامک بدهند، البته باید بگوییم برای استفاده از افزونه ارسال پیامک به شماره موبایلی غیر شماره های ایران نیازمند هستید.

افزونه مکان همکاران (Affiliate Location Extension)

وقتی کسب و کارتان مانند فروشگاه های زنجیره ای دارای شعب مختلف خدماتی است این افزونه برایتان بسیار کارآمد بوده و کاربران با استفاده از آن می توانند نزدیک ترین شعبه کسب و کارتان را پیدا کنند.

افزونه نظرسنجی و امتیاز دهی (Review Extension)

این افزونه به شکل چند ستاره در زیر تبلیغات شما نمایش داده می شود و نشان دهنده میزان رضایت مندی مشتریانتان از تبلیغات شما است. این افزونه زمانی نمایش داده می شود که حداقل ۱۵۰ نفر نظر خود را درباره تبلیغات شما بیان کرده باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.