افزایش سود کسب وکار خود را با توجه به نیاز مشتریان یاد بگیرید!

ما معتقدیم که رشد کسب و کارهای کوچک سخت است. اگر آسان می بود، هر کسی می توانست یک کسب کار کوچک برای خود را بیندازد.

حامی ادوردزتمام تلاش خود را برای ارائه یک تجربه کاربری عالی و افزایش فروش به شرکت خود بکشد. ما تمام تمرکز خودمان را بر روی مشتری مداری و تجربه کاربری و ریسک بر روی جدیدترین مسائل روز در زمینه تجربه کاربری و سئو در کنار هم باعث رشد کسب و کار ما شده و در نهایت باعث رضایت مندی هر چه تمام تر کاربران در سئو می باشد.

در حامی مارکتینگ مرجع تبلیغات کلیکی گوگل استراتژی های مهمی در زمینه سئو برای شما مطرح خواهیم کرد؛ ( با ما همراه باشید ).

 

توسعه محصول مشتری محور

یکی از مهمترین شاخصه های اصلی در مشتری مداری و تمرکز بر روی تجربه کاربری خوشایند، کار مدیریتی و کاهش هزینه هاست. یکی از اساسی ترین این راه ها، حذف نیروهای اضافی و تمرکز بر روی بهینه سازی منابع است.

اما، مهمترین مسئله در بحث تجربه کاربری به جهت مشتری مداری، فلسفه وجودی مشتریان و تمرکز بر روی خواسته های مشتری است. یک مجموعه موفق با در نظر گرفتن تمام خواسته های مشترین خود چه از گذشته و چه حال، نیازهای سنجی های آتی خود را انجام داده و بدون کوچکترین خللی در زمینه بهبود کیفیت خدمات خود از بهترین روش ها استفاده می کند.

اما مهمتر از همه فلسفه متمرکز بر مشتری است. ما فهرست کلی درخواست های کاربران خود را حفظ می کنیم و محصولات و ویژگی هایی را که نیازهای مشتریان را برآورده می کند، با بررسی های گام به گام در چند مرحله توسعه می دهد.

لازم به ذکر است که مشتریان خوشحال از خدمات ما، بهترین و حساس ترین بخش کار ما هستند. اساسا، تمام محصولات و خدماتی که به مشتریان خود می دهیم، براساس آنچیزی هستند که مشتریان ما از قبل و در تجربه تعامل با ما به ما داده اند و ما آنها را جزو بزگترین موفقیت های خود می دانیم.

 

توسعه تجربه کاربری

همواره تاکید شرکت های برنده در دیجیتال مارکتینگ بر روی مشتری مداری به عنوان یکی از استراتژِ های انلاین محسوب می شود. این درحالی است که اکثر مدیران تجارت الکترونیک شرکت های پیشرو در این زمینه از سال ها قبل تصمیم گرفتند تا پلتفرم خود را از Volusion به Magento ( یک سیستم مدیریت محتوا بر حسب فروش و بازاریابی است ) تغییر دادند.

 

صرفه جویی زمان با استفاده از ایمیل مارکتینگ

یکی دیگر از بخش های مهم سئو در بهبود تجربه کاربری هر چه بهتر در تعامل با شرکت هایی که دارای خدمات ویژه ای هستند، از طریق رد و بدل نمودن ایمیل بین شرکت ها خدماتی و مشتریان یا بهتر می توان گفت، کاربران این شرکت هاست. در این روش هزینه های تماس میان ماموران خدماتی شرکت ها و مشتریان از طریق ایمیل انجام شده و از تماس با تلفن به صورت مکرر جلو گیری می شود.

این کار باعث می شود تا به طور متوسط ۴۵ دقیقه زمان کاری کارمندان کاهش پیدا کرده و در نتیجه می توان گفت که زمان زیادی در طول یک ماه کاری ذخیره می شود. استراتژی در این زمینه این است که، کارکنان زمان کافی را برای رسیدگی به حجم تماس ها نداشته و اگر بخواهیم کارکنان بیشتری را برای پاسخگویی بخ تلفن های دریافتی صرف کنیم در هر حال صرف هزینه هنگفتی می باشد که این مورد باعث می شود تا ما در استفاده از ایمیل مصرتر باشیم.

با این کار حتی کاربران نیز می توانند زمان بیشتری را با دقت بالایی صرف پرسیدن سوالات و مشکلات خود کنند. در مجنتو، کمپانی می تواند به صورت کاملا پویا فرم PHP ای را برای دریافت سوالات کاربران تهیه کرده و بر روی سایت قرار دهد تا کاربران با استفاده از آنها بتوانند سوالات خود را به صورت کاملا اتوماسیون سازی شده مطرح کنند.

 

Google AdWords برای رشد بسیار حساس است

Google AdWords برای رشد نرم افزارهای خاص از قبیل تخفیف محاسباتی برای آب مصرفی و شرب هر منطقه شهری بسیار اهمیت دارد.  در حقیقت، ما به این نتیجه رسیده ایم که «AdWords برای عملکرد کارآیی و ROI بالا برای فروش بسیار» ضروری است. معتقدیم که هر شرکت باید کسی را داشته باشد که توانایی استفاده از AdWords را دارا باشد.

 

خطوط حساس سئو

درحالی که هنوز هم اصولی برای رشد و موفقیت حتمی یک کسب و کار وجود ندارد، اصولی وجود دارند که می توانند شما را به این راه هدایت کنند. تمام خطرات موجود را در سئو خود هوشمندانه جدی بگیرید و تصمیمات خود را بر اساس آنچه که به مشتریانتان کمک می کند، بسنجید. سود دهی هر شرکتی نیز ار آنجایی شروع می شود که بتواند با سئو ارتباطی در خور تجربه کاربران داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع تبلیغات کلیکی با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین راهنمای را برای بازاریابی آنلاین کسب وکار خود بدست آورید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.