اسکریپت گوگل ادز چیست ؟ رایج ترین اسکریپتهای گوگل ادوردز

اسکریپت (script) گوگل ادوردز چیست؟

آیا تا به اکنون هنگام مشاهده تبلیغات گوگل ادز ، با وبسایت هایی برخورد کرده اید که فضای بیشتری از صفحه را اشغال می کنند و دارای آیکون هایی برای تماس هستند؟ شما به راحتی با کلیک کردن بر روی آن ها می توانید با شرکت مورد نظر ارتباط برقرار کنید. این آیکون ها همان اسکریپت های گوگل ادوردز هستند.
در ابتدایی ترین تعریف، اسکریپت های گوگل ادوردز بخشی از کدهای جاوا اسکریپت هستند که این امکان را برای شما فراهم می کنند تا کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز خود را بهتر کنترل کنید. از آن ها می توان برای اتوماتیک کردن عملکرد های(تماس و مسیج و…) داخلی اکانت گوگل ادز استفاده کرد که باعث افزایش اطلاعات شما از رفتار مشتریانتان می شود.
اسکریپت ها به منظم شدن کمپین های تبلیغاتی شما کمک می کنند و به صورت اتوماتیک تعداد زیادی از کارهای شما را انجام می دهند و دیگر لازم نیست همیشه به طور مرتب تمام پارامترهای اکانت گوگل ادوردز خود را کنترل کنید.
نکته قابل توجه این است که این کد های جاوا اسکریپت کاملا رایگان توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان در اختیار عموم مردم قرار گرفته اند و شما می توانید روزانه با توجه به نیاز های خود از آن ها استفاده کنید.
برای مثال شما می توانید در تصویر زیر نمونه ای از اسکریپت تماس ( Call Script) که برای تبلیغات گوگل ادوردز خود در نظر گرفته ایم را مشاهده کنید.

اسکریپت تماس گوگل ادوردز

دلایل استفاده از اسکریپت در گوگل ادوردز

اکنون قصد داریم درباره دلایل استفاد از اسکریپت در گوگل ادز صحبت کنیم. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از اسکریپت ها در در گوگل ادوردز صرفه جویی در زمان است، شما با استفاده از این کدهای جاوا اسکریپت و اتوماتیک کردن فرایند های خسته کننده حساب های PPC، می توانید بیشتر بر روی بهینه سازی عملکرد های واقعی از جمله کلیک بر روی شماره تماستان توسط کاربران و… متمرکز شوید.
شما به هنگام استفاده از کد های اسکریپت نه تنها در زمان خود صرفه جویی می کنید، بلکه اسکریپت ها اغلب می توانند مسائل و یا فرصت های کوچکی را که ممکن است از دست داده باشید، جلب کنند.
با همه ی این‌ ها شما فقط انسان هستید و بسیار طبیعی است که به هنگام فرایند تبلیغات در گوگل خود، یک کلمه کلیدی با عملکرد کم برایتان قابل شناسایی نباشد و یا فرصتی برای ایجاد یک گروه تبلیغاتی (Ad Group) جدید را از دست بدهید.
پس می توان گفت اضافه کردن اسکریپت به گوگل ادز این امکان را برای شما فراهم می کند که تعداد زیادی از وظایفتان روزانه به طور خودکار انجام شود.
پس شما می توانید تنظیمات ابتدایی را اعمال کنید و هر روز نتایج آن ها را در تلفن های همراه خود مشاهده کنید، پس لازم نیست مدت زمان زیادی را صرف مدیریت کمپین های تبلیغاتی خود کنید و می توانید به آسانی به طور هم زمان از چندین کمپین تبلیغاتی استفاده کنید.
بنابراین این ابزار های مفید می توانند کمک بزرگی به توسعه کسب و کارتان بکنند و شما با استفاده از آن ها می توانید کمپین های تبلیغاتی در گوگل ادز را به بهترین شکل ممکن بهینه سازی کنید.

گوگل ادوردز چیست ؟

آموزش اضافه کردن اسکریپت به گوگل ادز

• در ابتدا وارد اکانت گوگل ادوردز خود شوید.
• سپس بر روی گزینه ” Tools & Settings “ ضربه بزنید. در قسمت پایین ” BULK ACTIONS “ بر روی گزینه ” Scripts “ کلیک کنید.

 

• در قسمت اسکریپت ها برای اضافه کردن اسکریپت جدید علامت + را فشار دهید.

• اکنون در قسمت ” Script name “ نام اسکریپت را اضافه کرده و کد های اسکریپت را در قسمت ویرایشگر، داخل عملکرد اصلی، کپی و جایگذاری کنید.

 

• حال بر روی گزینه ” AUTHORIZE “ کلیک کنید تا اسکریپت بتواند با عنوان نام کاربری گوگل شما با این حساب دسترسی داشته باشد. این کار تایید می کند که این تغییرات بر روی اسکریپت ها توسط شما انجام شده است.
• سپس بر روی گزینه ” PREVIEW “ سمت راست پایین صفحه ، کلیک کنید تا اسکریپت به صورت پیش نمایش برای شما اجرا شود.

 

• این امکان برای شما وجود دارد  که مدت زمان مشخصی را برای اجرای هر اسکریپت تعیین کنید. برای این کار می توانید وارد تنظیمات اسکریپت شوید و در قسمت       ” Frequency “ تنظیمات مربوطه را اعمال کنید.

همان طور که مشاهده می کنید ما به عنوان مثال مشخص کرده ایم که اسکریپت تماس هر روز ساعت ۴ بعد از ظهر در تبلیغات گوگل ادز نمایش داده شود.
امیدواریم مطلب فوق برایتان مفید واقع شود و بتوانید با هر چه بهینه تر کردن کمپین های تبلیغاتی خود در گوگل ادز ، موجبات پیشرفت کسب و کارتان را فراهم کنید. همچنین اگر در زمینه اسکریپت های گوگل ادز سوالی دارید می توانید با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.