استراتژی‌های مزایده قیمت کلیک در گوگل ادوردز

شبکه تبلیغات در صفحه اول گوگل این امکان را به شما می دهد تا با استراتژی های متفاوت چه به صورت دستی و چه اتوماتیک در مزایده گوگل برای نرخ هر کلیک کلمات شرکت کنید.باتوجه به این امر می توانیم بهترین نتیجه را با توجه به هدف مورد نظر کسب وکار خود بدست آوریم.

انواع استراتژی شرکت در مزایده تبلیغات کلیکی گوگل:

 • موقعیت شما در صفحه نتایج جستجوی گوگل (Target Search Page Location): با استفاده از این استراتژی می توانید کمپین ادوردز خود را در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل نشان دهید.ولی با این استراتژی هزینه هر کلیک شما خیلی زیاد می شود.اگر قصد استفاده از این استراتژی را دارید هزینه های آن را هم در نظر داشته باشید.
 • استراتژی قیمت گذاری براساس قیمت هر فعالیت یا CPA: اگر می خواهید، فعالیت خاصی در سایت شما انجام شود ( مثلا کلیک بر روی یک دکمه خاص بر روی سایتـتان یا پرداخت بابت یک محصول ) می توانید از این استراتژی استفاده کنید. با استفاده از این استراتژی شما تنها وقتی یک فعالیت بر روی سایت شما انجام می شود، هزینه آن را پرداخت می کنید.
 • استراتژی قیمت گذاری براساس بازگشت سرمایه: کمپین به نحوی می تواند تنظیم شود کهکه نرخورید.  بازگشت سرماهی خود را بتوانید با توجه به بودجه ای که بدنه تبلیغات خود وارد کرده اید بدست بیاورید. مثلا می‌توانید با تنظیم ۵۰٪ به گوگل اجازه دهید که تا نصف قیمت هر محصول (یا سود محصول) بودجه را مصرف کند تا یک محصول بفروشد.
 • استراتژی از دور خارج کردن رقیب تبلیغاتی یا اصطلاحا Google TOS : با استفاده از این امکانی که در گوگل ادوردز برای سئوکاران پیش بینی شده است، می تواند سهمی را که رقیب از آن برای حضور در نتایج جستجوی گوگل از آن خود کند. به طور مثال اگر رقیب A، روی همه نتایج رتبه اول است، شما می‌توانید با تنظیم کردن این استراتژی و هدف‌گیری آن رقیب، مثلا ۵۰٪ سهمش را دریافت کنید. این استراتژی زمانی کاربرد دارد که رقیب روی یک کلمه کلیدی همیشه رتبه اول است و شما می‌خواهید هرطور که شده، رتبه ۱ را از آن خود کنید.
 • افزایش نرخ کلیک ها Max Clicks : کسب حداکثری بازدید از وب سایتتان با استفاده از حداقل کلیکی که بر روی یک مطلب در نتایج گوگل وب سایت شما رخ می دهد. شما می توانید قیمتی را که برای هر کلیک در گوگل هزینه می خواهید کنید را به ادوردز اضافه کنید.
 • خود ادوردز به صورت پلکانی قیمت هر کلیک را افزایش می دهد که تا اینکه به جایی برسید که حداکثر قیمتی را که برای هر کلیک می دهید را برای هر بار کلیک در زمان مناسب کاهش می دهد.
 • تبدیل های حداکثری ادوردز Max Conversion : با استفاده از این استراتژی، ادودرز خود برای کاهش هزینه ها و حداکثر نرخ تبدیل ممکن را برای شما ایجاد می کند.
 • Enhanced CPC: با این استراتژی گوگل خودش قیمت هر کلیک را با توجه به نرخ تبدیل و تعداد تبدیل‌های صورت گرفته تنظیم می‌کند.
 • تنظیمات دستی (Manual CPC): در این حالت شما به صورت دستی حداکثر قیمت هر کلیک را تنظیم می‌کنید و گوگل اجازه‌ای برای افزایش قیمت هر کلیک ندارد.

اما از کدام استراتژی‌ها می توان استفاده کرد ؟

توصیه ما برای استفاده از دو استراتژی Manual CPC و Maximize Clicks است. به‌طور مثال با تنظیم استراتژی Maximize Clicks برای یکی از مشتریان توانستیم نرخ هر کلیک را به شدت کاهش دهیم و تعداد کلیک‌های روزانه را با همان بودجه، سه برابر کنیم.

همانطور که در نمودار می‌بینید قیمت هر یک از کلیک ها به طور میانگین،  طور متوسط ۱/۳ کمتر رسیده است و تعداد کلیک‌ها به سه برابر رسیده است.

تنظیم حداکثر قیمت هر کلیک و انتخاب استراتژی کار ساده‌ای نیست؛ باید بارها و بارها استراتژی‌های مختلف را امتحان کرد و بهترین آنها را انتخاب کرد. هیچ استراتژی یکتایی وجود ندارد که برای همه کسب‌وکارها مفید و مثمر ثمر باشد. در واقع نسخه از قبل پیچیده‌ای وجود ندارد.

به این دلیل استفاده از یک آژانس تبلیغات در گوگل می‌تواند جلوی بسیاری از این اشتباهات را بگیرد و باعث شود تبلیغ شما بازخورد بهتری دریافت کند.

1 نظر
 1. مرغ تخمگذار بومی می گوید

  ممنونم عالی بود اگر میشه توی پنل جئیئ گوگل هم توضیح بدید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.