25
دی

۵ نکته برای ارتقای سئو وجایگاه وب سایت شما در گوگل

نکاتی در مورد افزایش کارایی و بهبود محتوا در این مقاله به شما آموزش داده خواهد شد.

قطعــنامه های سال جدید فقط در مورد اهداف شخصی ما بر روی وب سایتمان نیست، بنابراین ممکن است لحظه ای ایده آل برای تمرکز بر روی اهداف کسب و کارتان باشد و به دنبال بهترین راه های تقویت حضور خود در جستجوگر اینترنتی برای ارتقاء قدرت، ارزش و رتبه بندی باشید.با حامی مارکتینگ مرجع تبلیغات کلیکی گوگل همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

 

اضافه کردن ارزش

همانطور که ساده به نظر می رسد، محتوایی را ایجاد کنیم که دارای اهمیت فراوانیست و با استفاده از ان ارزشی بر روی سئوی وب سایتتان اضافه می شود و این در حالیست که ارتباط آن را برای مخاطبان هدف حفظ می کند.

این مطلب فقط در مورد ایجاد محتوای با کیفیت نیست، و تا آنجا که محتوا مفید است و شانس بیشتری برای رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو برای نمایشهای مربوطه وجود دارد، می توان بر روی کلمات کلیدی، لینک های داخلی و خارجی، بک لینک ها و سایر مواردی که برای سئو اهمیت دارند کار کرد.

 

نکاتی برای اضافه کردن ارزش بیشتر به محتوای شما:

– محتوای خود را بررسی کنید و موضوعات مورد علاقه خود را نیز در هر زمینه ای پیدا کنید،
– درباره مخاطبان خود بیشتر بدانید و سوالاتی را که می خواهید پاسخ دهید، در ابتدا خوب در مورد انها تحقیق و بررسی کرده و سپس پاسخگو باشید،
– یافتن بهترین راه برای ترکیب زمان و محتوا با همدیگر، به طوری که شما قادر شکست رقبای تجاری خود باشید،

تسهیل کاربردی مرورگر کاربران

 

تجربه کاربر برای جستجوگرها بسیار مهم و مفید است، بنابراین ممکن است یک ایده خوب برای تست اینکه چگونه آن را بر ترافیک سایت شما تاثیر می گذارد؟ بتواند به شما کمک کند.

در حقیقت، تجربه کاربر حتی قبل از اینکه کاربر از سایت شما بازدید کند، و با توجه به Forrester، ۹۳٪ از تجارب آنلاینی که با جستجو آغاز می شود، بسیار باارزش بوده و اهمیت دارد.

 

اما، ترفندهای دیگری می توانند کارایی لازم را دارا باشند:

  • پیوندهای داخلی و خارجی سایت خود را آزمایش کنید و لینک های شکسته را تعمیر کنید تا صفحات خطا یا محتوای تکراری را به حداقل برسانید،
  • محتوای شما باید برای کاربران و موتورهای جستجو جذاب باشد و از این رو، هر دو خوانا باشند،
  • ناوبری صفحات شما باید به کاربر کمک کند تا بین صفحات وب سایت شما به راحتی و بدون حتی کوچکترین مشکل مرور کند.
  • ساختار منو شما باید به نحوی باشد که در هر صورت کاربر شما به راحتی لینک های پیوندی داخلی را پیمایش کند،
  • سرعت صفحه مهم است، بنابراین فراموش نکنید که آن را بر اساس زمان و بارگذرای اولیه آزمایش کنید. این را بدانید که دو دلیل برای کندی وب سایت شما وجود دارد؛ یکی از آنها مربوط به اسکریپت های شما بوده و دیگری مربوط به منابع مدیا از جمله تصویر و فیلم می باشد که شما در وب سایتتان استفاده می کنید،
  • AMP نیز ممکن است به سایت شما کمک کند و به نظر می رسد گوگل صفحاتی را که شروع به استفاده از آن می کنند بیشتر ترجیح می دهند. آیا وقت آن است که آن را آزمایش شود؟

 

زمان بیشتری را صرف وب سایت خود کنید

از سال ۲۰۱۶ به بعد است که اکثر موتورهای جستجو از جمله گوگل بر روی محتوای واقعی و نه محتوایی که صرفا برای سئو و با ساختاری خشک نوشته شده است مانور می دهند. اگر محتوای شما برای کاربر مفید و کافی نیست دیگر لازم نیست که بر روی بهینه سازی ان وقت صرف کنید.

کلمات کلیدی وب سایت، آمارهای بازدید کاربران و سایر آمارهای وب سایت، عناوینی که به هر صورت چالش برانگیز هستند و سایر لز لین قبیل مواردی که رد سئو می توانند واقعی تر باشند را استفاده کنید. ایده ای را به کار بگیرید که بیشتر از هر چیزی بر روی تفکر شما بسته شده است و ناشی از فکر شماست. بعد از خودتان بپرسید که آیا الان محتوای وب سایت من در موضوعات مختلف برای کاربر گویاست ؟

 

محتوای تصویری از جمله تصویر و ویدئو را بهینه کنید

محتوای بصری بیشتر از هر چیزی برای وب سایت شما و علی الخصوص برای کاربرا ها مفید است. این نوع از محتوا برای تکمیل توضیحات محتواهای متنی بسیار کاری هستند و مورد استفاده قرار می گیرند. اما، برای استفاده از انها بایستی از روش های بهینه سازی محتوای بصری استفاده کنید.

 

با استفاده از محتوای عکسی بر روی مطالب خود تنها در عرض چند ثانیه می توانید پاراگراف هایی را که توضیح داده اید را به کاربران خود شرح دهید؛

–  دقت در عناوین انتخابی برای متن و همخوانی و هارمونی ان با تصاویر به کار رفته،
– فراموش نکنید که متن های alt، metadata و کلمات کلیدی را اضافه کنید،
– توجه به اندازه فایل های تصویری به کار رفته،
– ایجاد یک ویدیو برای تسهیل کشف محتوای شما از موتورهای جستجو،
– نه تنها از سایت هایی که میزبانی ویدئو را انجام می دهند ( مانند آپارات، یوتیوب و یا نماشا) بلکه از هاست وب سایت خود نیز استفاده کنید.