24
دی

صفحات لندینگ و تاثیرات آن بر روی سئو گوگل

بعد از طراحی هر وب سایتی، مهمترین مساله مطالبیست که بر روی آن وب سایت بارگذاری می شوند. حتی با یک دانش ابتدایی نیز می توانید متوجه شوید که یکی از مهمترین بخش های سئو تولید محتواست که هم شما بتوانید در عین حال که مخاطب را به وب سایت خود هدایت می کنید بتوانید نظر گوگل را نیز در مورد وب سایت خود جلب کنید.

این به شرطیـست که شما زمانی که مطلبی را برای وب سایت خود می نویسید در کنار آن سئوی مناسب خودش را نیز برای آن مطلب به کار ببرید. این مساله یکی از مهمترین مسائل مربوط بعد از طراحی و بارگذاری مطالب بر روی یک وب سایت است.

برای اینکه بتوانید به نحو بسیار عالی برای خود مخاطبان مورد نشر و علی الخصوص نظر گوگل را جدب کنید باید موارد زیر را نیز در نشر بگیرید :

 

  • تولید محتوای منحصر به فرد از نظر گوگل 

شما در وهله اول برای تولید محتوای قوی برای وب سایت خود باید بدانید که محتوای شما نباید کپی از وطالب وب سایت وب سایت دیگری باشد. شما برای مطلبی که بر روی وب سایت خود قرار می دهید باید ایده داشته باشید و این خود نشان دهنده این است که باید برای مطالب خود از محتوایی جدید و به روز شده و نه تکراری و کپی از وب سایت دیگری استفاده کنید. مطالبی که شما بدون تکرار و کپی می نویسید برگرفته از دیدگاه شما نسبت به موضوع آن می باشد و در این صورت است که مورد توجه گوگل قرار می گیرد.

 

  • عنوانی را که برای مطلب خود می نویسید در هنگام تایپ و درج در وب سایتتان بهینه کنید

 

تیتری که شما برای مطلب خود استفاده می کنید، دقیقا همان موضوعی است که کاربران گوگل از آن برای جستجو و یافتن مطلبی که به دنبال آن هستند در گوگل استفاده می کنند. سعی کنید از کلمات کلیدی درون مطلبی که بارگذاری می کنید استفاده کنید. ( لازم است بدانید که از کلمات کلیدی به صورت جمله بندی مناسب و مرتبط با محتوایی که قصد دارید بر روی وب سایت خود قرار دهید استفاده کنید، نه اینکه هر کلمه کلیدی قابل جستجویی را بدون هارمونی محتوایی در بخش عنوان قرار هید 🙁  !  )

گوگل به مخاطب شما حدود ۵۵ تا ۶۰ کاراکتر اولی را که برای عنوان مطلب خود در وب سایت قرار دادید را، نشان می دهد، پس این بخش از عنوان شما دارای اهمیت زیادی می باشد ( ساده تر اینکه تا ۷ کلمه اولی را که شما به صورت جمله بندی معنادار و شفاف برای وب سایت خود انتخاب می کنید برای کاربر نشان داده می شود 🙂    )

یکی دیگر از مطالب مهم در انتخاب عنوان مناسب این است که آدرس url سایت شما باید حاوی عنوان مطلب شما باشد و شامل مواردی همچون اعدا، تاریخ و سایر مواردی که هارمونی محتوایی نداشته و اصلا برای استفاده در url مناسب نیستند، نمی شود.

 

  • تمرکز بر روی بدنه محتوایی مطلبی که بر روی وب سایت بارگذاری می شود

موتور های جستجو گر گوگل علاوه بر اینکه به محتوای شما از نظر کیفی نگاه می کنند، بلکه به ساختار محتوای شما نیز بر روی سایت بسیار دقت می کنند و بر اساس تگ های tag به کار رفته در بدنه محتوای بارگذاری شده تصمیم گیری می کنند که کدام یک را شاخص در نظر گرفته و تشخیص می دهند که چه چیزی تیتر یا عنوان مناسبی برای مطلب بارگذاری شده است و چه چیزی پاراگراف و کدام تیتر یا عنوان وب سایت شما از بقیه عناوین به کار رفته در وب سایت مهمتر است و دارای بار معنایی کلمه و محتوایی بالاییست.

برای مرتب کردن ساختار مطالب حتما از تگ های h1 تا h6 استفاده کنید. این تگ ها ( tag ها ) به مطب بارگذاری شده وب سایت شما ساختار می دهند و به موتور جستجو کمک می کنند که یک نگاه کلی به مطالب سایت شما داشته باشند، پس بهتر است کلمات کلیدی خودتان را داخل این تگ ها قرار دهید تا مورد بررسی گوگل قرار بگیرند.

یک نکته مهم در مورد استفاده از تگ ها این است که از بین این تگ ها مهمترین آن ها همان h1 و h2 هستند که تایپوگرافی کلی وب سایت شما را در هر مطلبی که بارگذاری شده است تشکیل می دهند و گوگل بیشترین توجه را به آن ها دارد، پس بهتر است که شما در نوشتن کلمات کلیدی اختصاصی هر مطلب در وب سایت خود از این دو تگ طلایی و با ارزش H1 و H2 بیشتر استفاده کنید.

 

  • استفاده از سازنده های لینک (Link Building ) های داخلی و خارجی

با استفاده از لینک های داخلی، مطالب شما یک ترتیب و توالی منظمی را خواهند داشت و مخاطبان به راحتی می توانند بین مطالبی که ره همدیگر مرتبط هستند جابه جا شده و به سایر مطالب وب سایت شما نیز دسترسی خواهند داشت و گوگل نیز از توالی و پویایی و نظم وب سایت شما آگاه می شود و راحتتر به سایت شما رتبه می دهد.