24
دی

سئو داخلی وب سایت برای سئو گوگل

داشتن یک سایت منجر به رسیدن شما به رتبه اول یا حتی صفحه اول گوگل هنگام سرچ در گوگل میشود؟ وجود کلمات کلیدی در این بین چقد اهمیت دارد؟برای جواب تمامی این سوال ها این مقاله را بخوانید تا با تکنیک سئو داخلی و اهمیت آن آشنا شوید.

 

به طور کلی نحوه آشنایی گوگل با سایت شما بر اساس کلمات کلیدی است که شما بر روی محتوایی که بارگذاری کرده اید قرار داده اید. گوگل برای تشخیص سایت شما و زمینه و نحوه فعالیت سایت شما از یک سری شاخص ها استفاده می کند که شما برای فهماندن به گوگل باید از دو روش سئو داخلی (one-page seo) و سئو خارجی (off-page seo) استفاده کنید.

چرا به سئو داخلی احتیاج داریم و این سئو انقدر اهمیت دارد؟

 

یکی از افرادی که الگوریتم گوگل را طراحی کرده است بعد اصلاح نسخه الگوریتم پاندا گفت: “موتور های جستجو همان الگوریتم ها هستند که دارای شاخص های زیادی برای تعیین رتبه سایت هستند و این که تعیین می کنند کلمه کلیدی ای که شما در سایتتان به کاربرده اید چیست و سپس په کاری باید انجام دهید که یادگیری و بازخوانی آنها برای گوگل و الگوریتم های آن راحتتر باشد و ما بتوانیم به آن بفهمانیم کلمه کلیدی ای که در صفحه مورد نظر به کار رفته است چه چیزی است و در چه دسته بندی ای قرار میگیرد تا گوگل حین جستجوی آن توسط کاربران وب سایت ها، بتواند نتیجه مطلوب و مرتبط را به آنها نمایش دهد”.

 

بعد از این حرف به این موضوع فکر کنید که چرا سایت شما در نتایج جستجو گوگل یافت نمی شود؟ و خیلی از چراهایی که در این زمینه برای اینکه لینک هایی از وب سایت شما در لینک های نتایج جستجوی گوگل یافت نمی شوند و چرا؟؟؟

دلایل زیادی وجود دارد ولی اگر سئو سایت شما جزء کارهای کم الویت شما باشد به این معنا که اگر برای مطلبی که می نویسید زحمت کپی را کشیده باشید خب می توان گفت مهم ترین دلیلش هم همان سئو پایین سایت شما است چرا که سئو با بارگذاری و یا کپی حل شدنی نیست ویژگی های این الگوریتم ها شما می توانید به راحتی سئوی قوی و ورودی مناسبی از نتایج جستجوی گوگل بر روی وب سایت هدف خود داشته باشد.

درست است که امروزه گوگل فقط به سئو داخلی برای افزایش رتبه وب سایت ها اهمیت نمی دهد و مسائلی همچون فعالیت شبکه های اجتماعی، بک لینک ها ، … هم به جای خود اهمیت دارند ولی در این مقاله ما تمرکز را بر روی سئو داخلی گذاشته ایم، چون سئو داخلی جزو روش های طبیعی یا Organic Search ها بوده و هوشمندانه برای سئو سایت هایی که در گوگل ایندکس شده اند به کار گرفته می شود و باعث می شود خیلی خیلی راحت گوگل کلمه کلیدی و یا کلمات کلیدی وب سایت شما را پیدا کند و در نتایج جستجوی خود نشان دهد. البته این را هم نباید فراموش کرد که سئو خارجی هم از اهمیت خیلی زیادی نسبت به سئوی داخلی برخوردار است و نباید از آن غافل شد.

 

 

قدرت محتوا اهمیت فراوانی دارد. و با این تفاسیر می تواند گفت که محتوا پادشاه است.

محتوا نویسی و نحوه نوشتن محتوا هنگام سئو یک سایت از اهمیت زیادی برخوردار است این که صفحات شما دارای تصویر و فیلم و لینک های مفید و … هست یا نه خیلی مهم است.شما با فیلم و تصاویر بازدید کنندگان را درگیر سایت خودتان میکنید و با لینک های مفید آن ها ره به سایت های معتبری ارجاع می دهید.

 

فراموش نکنید داشتن یک سایت با سئو مناسب زمان بر و وقت گیر است. شما با چند روز کار روی سایت به نفرات اول گوگل نخواهید رسید.