• 12
  دی

  رازهای سئو (بخش دوم ) : کمیت یا کیفیت محتوا؟

  به یاد داشته باشید که؛

   

  اگر شما فراموش کرده اید که محتوای با کیفیت یک اولویت است، پس می توانید از داشتن استراتژی را برای سئو را به کل فراموش کنید.

   

  درس تاریخ: در روزهای قدیم، اینترنت با “مؤسسات محتوا” میانه خوبی نداشت یا بهتر می توان گفت که اصلا با هم رابطه خوبی نداشتند. این وبسایت ها محتوای کافی را جمع آوری کرده و آنها را در سایتـهای تبلیغاتی خود جمع می کردند، با هدف گرفتن ترافیک سطح اینترنت، کسب درآمد و بالا رفتن رتبه های جستجومحتوا نیز به خودی خود مطرح شد. الان، کیفیت در محتوا بعد از سالیان در رتبه بالایی قرار دارد، و تنها تفاوت آن این است که الگوریتم گوگل در بحث سئو از سازندگان اصلی (Vendors ها) حمایت می کند و کارشان بسیار ساده است.

   

  گوگل به ارائه نتایج جستجوی با ارزش علاقه دارد. این که آیا این یک ویدیو آموزشی،یا یک مقاله خنده دار و یا یک سری عکس های شگفت انگیز باشد یا نه برایش فرقی ندارد، این فرصت را به کاربران خود داده تا با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین منابع موجود در سطح اینترنت، کاربرانش بتوانند مطالبی با کیفیت را که نشان دهنده ارزش وب سایت آنها، بر روی گوگل منتشر کنند و خود نفع ببرند.

   

   

  ۲- چه کسی یا کسانی اشتراک گذاری می کنند؟

   

  محتوای با کیفیت محبوبیت به همراه می آورد که منجر به اشتراک گذاری آن محتوا از سوی کاربران در سطح اینترنت می شود. چه کسانی و به چه تعداد مطلب با ارزش شما را دوست دارند :

  • کارشناسان
  • سلبریتی ها
  • خوانندگان مطالب هر روزه شما
  • شبکه های اجتماعی
  • خانواده، دوستان و آشنایان

   

  داستن تعداد اندکی از مردم که مطلب شما را در سطح اینترنت به اشتراک می گذارند، می تواند کمی تحت کنترل شما باشد. شما می توانید حتی برای اینکه مردم لینک های شما را کلیک کنند، به ازایش پولی هزینه کنید ولی بهترین روش همان روش ارگانیک است که در آن به طور طبیعی افراد وارد صفحه و یا بخشی از وب سایت شما شده و بعد از مطالعه مطالب آن و با رقبت بر روی لینک های آن کلیک می کنند. و برای اینکه این اتفاق بیفتد شما بایستی کیفیت محتوای خود را نیز در هنگام نوشتن مطلبی در مورد آنچه که می خواهید در اینترنت در مورد آن گفتگو و صحبت کنید، را در نظر بگیرید.

   

  گوگل در یک جمله کوتاه می گوید؛

   

  اگر کاربران زیادی مطلبی را که شما بر روی وب سایت خود منتشر کرده اید، به اشتراک می گذارند،

  متوجه می شود که مطلبی که شما بر روی وب سایت خود قرار داده اید دارای کیفیت بالایی است.

   

   

  ۳- آیا کسانی که مطلب شما را به اشتراک می گدارند به موضوع مطلب شما نزدیک هستند؟

   

  بخش دوم اشتراک گذاری محتوا این است که: آیا پستی را که شما منتشر کرده اید، توسط سایت های مرتبط به اشتراک گذاشته شده اند یا خیر؟ مثلا اینکه آیا ویدئو “آینده طراحی” که توسط شما بر روی وب سایتتان بارگذاری شده است توسط طراحان و افراد خلاق در این حوزه به اشتراک گذاشته شده است ؟ آیا مقاله شما درباره “درمان احتمالی سرطان” توسط دکتر ها و انستیتوهای صنعت داروسازی به اشتراک گداشته شده است؟

   

  اگر Google می بیند که سایت های مرتبط محتوای شما را به اشتراک می گذارند، آن را به عنوان احتمالا مورد توجه قرار می دهد.

   

  با عرض پوزش، اگر سایت شما درباره بچه گربه ها باشد و پیوند شخصی شما با بروکلی بو داده را به اشتراک بگذارید، به عنوان گوگل، من فکر می کنم که هر دو شما فقط با یکدیگر همکاری می کنید و من از یک طرف به دلیل عدم رعایت نکردن، یک خانه را از هر دو شما کسر می کنم.

  بدیهی است، افراد و برندها، انواع مختلفی از مطالب را به اشتراک می گذارند.

   

   

   

  ۴- نام تجاری خود را از بین برد

   

  یک روش ساده برای نمایش مرتبط بودن در نام تجاری برند شما، از طریق پیوند دادن (لینک دادن) است. اگر شما چندین حساب بر روی شبکه های مختلف اجتماعی داشته باشید،  از گوگل بخواهید که همه آنها مربوط به شما باشد، آنها را با هم پیوند می دهد.

  به طور مثال: اگر یک حساب YouTube، توییتر و Behance با همان نام، یعنی BravoEcho داشته باشم، مطمئن شوید که سایت اصلی شما، BravoEcho.com دارای پیوندهایی با حسابهای YouTube، Twitter و Behance شماست. همین کار را برای شبکه های دیگر اجتماعی نیز جداگانه انجام می دهد.
  این شبکه ها به گوگل اجازه می دهند که BravoEcho را در YouTube ببیند، همان BravoEcho در توییتر و Behance نیز هست. برای اینکه گوگل بتواند بداند شما یک سازمان واحد هستید، این امتیاز ها بسیار کار را آسان می کنند.
  من فقط یک پیش فرض دارم: اگر محتوایی خالی ندارید، crosslink را اجرا نکنید. i.e .: اگر صفحه فیس بوک خود را به صفحه توییتر خود پیوند دهید، اما پروفایل توییتر شما هیچ توییتی ندارد، فقط UX (تجربه کاربر) بدی برای شما دارد. اطمینان حاصل کنید که پلتفرم ها محتوا دارند که بتوانید به آنها لینک دهی کنید. Crosslinking ساده و آسان برای پیاده سازی است. پس این کار را انجام دهید.

   

  منتظر ادامه مطلب در قالب موضوع “رازهای سئو (بخش سوم ) :کلمات کلیدی ملکه اند!” باشید …

0 دیدگاه

یک پاسخ بگذارید